کد خبر: ۱۲۲۳۴۵
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، از پیشرفت قابل ملاحظه اقدامات اجرایی به منظور مدیریت سیلاب در محدوده بزرگراه شهید لشکری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مهندس صفا صبوری دیلمی که در تشریح آخرین وضعیت اجرایی پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه شهید لشکری(مخصوص کرج) سخن می گفت، با اشاره به اهمیت ترافیکی آن به عنوان یکی از محورهای مواصلاتی تهران و کرج، از پیشرفت قابل ملاحظه اقدامات اجرایی به منظور مدیریت سیلاب در محدوده این بزرگراه خبر داد و گفت: این پروژه در دو مقطع اجرایی و به صورت همزمان فعال است.

وی مقطع نخست پروژه را شامل اجرای عملیات لوله رانی به قطر ۱۶۰۰ و ۱۸۰۰ میلیمتر با دستگاه پایپ جکینگ ذکر و اضافه کرد: پیشرفت این مقطع 2650 متری به مرز ۴۶ درصد رسیده است. مقطع اجرایی دوم که به تازگی و متعاقب تجهیز کارگاه فعال شده است در محدوده شهرک اکباتان و فرودگاه مهرآباد تا میدان آزادی انجام می شود. این جبهه کاری به لحاظ راهکارهای اجرایی شامل ترکیبی از لوله گذاری و احداث تونل سنتی است و طول آن به 1666 متر می رسد.

گفتنی است احداث و راه اندازی شبکه مدیریت سیلابی بزرگراه های پایتخت از مهمترین الزامات طرح جامع مدیریت آب های سطحی شهر تهران به شمار می آید و در این راستا تکمیل پروژه های مدیریت سیلاب در محدوده بزرگراه های فتح، آزادگان، شهید لشکری و آزادراه تهران- کرج توسط شرکت خاکریزآب به صورت همزمان ادامه دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.