کد خبر: ۱۲۲۳۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور:
رئیس سازمان جنگلها، مراتع وآبخیزداری کشور گفت: تمام جنگلها و سواحل هرمزگان تا پایان سال سنددار می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مسعود منصور در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان گفت: استان هرمزگان به لحاظ موقعیت خاص است، چرا که با سیلابها وفرسایش خاکی و آبی مواجه است. بالغ بر هشت و ۴۰۰ سازه آبخیزداری در هرمزگان احداث شده که حدود شش و ۴۰ سازه در منطقه بشاگرد است.

وی افزود: امروز نقش سازه های آبخیزداری در جلوگیری از فرسایش خاک و تقویت پوشش گیاهی واشتغالزایی برکسی پوشیده نیست.

منصور گفت: ۵.۵ میلیون هکتار از سطح هرمزگان سیل خیز است و ۶میلیون هکتار مستعد فرسایش آبی است که با تمام عزم واقدامات انجام شده فقط ۸۶۰ هزار هکتار عملیات آبخیزداری انجام شده است بنابراین علیرغم کاهش بودجه امسال تلاش کردیم سهم هرمزگان را به لحاظ اهمیت موضوع سیل بیشتر اختصاص دهیم.

وی افزود: هرمزگان دارای ۴۵ هزار هکتار جنگل دست کاشت و ۹میلیون اصله حرا می باشد که در نوع خود بی نظیر است. منصور در پایان بااشاره به کاهش سال مالی گفت: انتظار است استاندار هرمزگان در خصوص مناطق محروم اجرا و اتمام پروژه ها را تسریع بخشد.
برچسب ها: شهرفردا ، هرمزگان ، جنگل
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.