کد خبر: ۱۲۲۳۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۳
در پاسخگویی به درخواست های مردمی 137 مطرح شد
شهردار منطقه 4 مشهد از بهره برداری پارک یک هکتاری خطیب در این منطقه تا پایان سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، غلامرضا غلامی زه آب در حاشیه نهضت پاسخگویی مستقیم به تماس های مردمی 137، با اشاره به اینکه پرتکرارترین درخواست شهروندان از منطقه 4، نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز است، اظهار کرد: مشهد یکی از شهرهای مهاجرپذیر است که این مهم فشار تقاضا برای مسکن و رونق در ساخت و سازها را باعث شده است، لذا تخلفاتی هم توسط سازندگان در این حوزه رخ می دهد.
وی ادامه داد: در یک ماه گذشته بالغ بر 20 مورد قلع بنای ساخت و سازهای غیر مجاز در حریم دو هزار و 500 هکتاری و محدوده منطقه 4 انجام شده است و یک اکیپ ویژه هم برای کنترل ساخت و سازهای حریم اختصاص داده شده است.
غلامی با اشاره به اینکه توسعه و نگهداری فضای سبز یکی دیگر از درخواست های پرتکرار شهروندان از شهرداری منطقه 4 در تماس با 137 طی 9 ماهه نخست سال جاری بوده است، اضافه کرد: با توجه به تراکم جمعیتی بالای این منطقه که بیش از دو برابر شهر مشهد است، سرانه فضای سبز ما تنها حدود 5 متر مربع به ازای هر شهروند بوده که نسبت به سرانه فضای سبز شهر، بسیار کمتر است.
وی گفت: ما در منطقه چهار، با وجود سه پارک شهری، از کمبود پارک محلی رنج می بریم زیرا زمین خالی نیز برای احداث پارک های محلی نداریم.
شهردار منطقه چهار مشهد افزود: با این وجود پارک های خطی آفرینش به مساحت دو هکتار و پارک خطی بابانظر به مساحت یک و نیم هکتار، با اعتبار سه میلیارد و 500 میلیون تومانی در این منطقه احداث شده است.
غلامی گفت: پارک یک هکتاری خطیب نیز با اعتبار یک میلیارد تومانی در حال احداث بوده و تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
وی در پایان تاکید کرد: ما اهمیت ویژه ای برای درخواست های مردمی 137 در این منطقه قائل بوده و در همین راستا، علاوه بر فرهنگسازی در محلات برای تماس بیشتر شهروندان با این مرکز، برای انعکاس مسائل شهری، به کارکنانی که در پاسخگویی به درخواست های مردمی 137، عملکرد بهتری دارند پاداش می دهیم.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.