کد خبر: ۱۲۲۳۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۵
رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اتمام پروژه نصب مانیتور‌های اطلاع رسانی و هشدار در مبادی ورودی کوهستان تا پایان بهمن‌ماه جاری در مناطق ۲، ۱، ۵ و ۲۲ خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،رضا کرمی محمدی رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از اتمام نصب مانیتور‌های اطلاع رسانی در مبادی ورودی کوهستان تا پایان بهمن‌ماه سال جاری در پایتخت خبر داد.

او با اشاره به اینکه پس از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار، تعداد ۱۰ مانیتور اطلاع رسانی و هشدار برای نصب در نقاط مورد نیاز در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: این نقاط شامل مناطق ۲، ۱، ۵ و ۲۲ در سطح شهر تهران است.

او با تاکید بر اینکه این اقدام در پی دستور اخیر شهردار تهران در حال اجرایی شدن است، گفت: سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران هیچ‌گاه در مورد حوادثی که در کوهستان رخ‌داده است مسئولیت قانونی نداشته و تمام اقداماتی که تاکنون از سوی این سازمان صورت گرفته به‌صورت داوطلبانه بوده و با وقوع حادثه سقوط بهمن در ارتفاعات پایتخت در دی‌ماه سال جاری، سازمان با صلاحدید شهردار تهران موظف به نصب مانیتور‌های اطلاع رسانی و هشدار در مبادی ورودی کوهستان شد.

رییس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تاکید کرد: تکمیل این پروژه می‌تواند هنگام بارش برف، نیاز پایتخت را به مکانیسم‌های اجرایی هشدار و جلوگیری از ورود به کوهستان از مبادی داخل شهر مرتفع کند. بدین‌صورت می‌توان به‌موقع هشدار‌های لازم را متناسب با تغییرات جوی در خصوص کوهستان ارائه داد.

او در پایان تاکید کرد: تهران با انواع مخاطرات مواجه است و اجرایی شدن این پروژه می‌تواند به تکمیل چرخه بحران در حوزه آمادگی و پیشگیری کمک کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.