کد خبر: ۱۲۲۳۰۲
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۱
بررسی های جدید نشان می دهد که کروناویروس انگلیسی می تواند کشنده تر باشد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مقامات انگلیسی اعلام کردند که سویه جهش یافته کروناویروس در این کشور می تواند نسبت به گونه های دیگر ویروس کشنده تر باشد هرچند آنها همچنان تاکید کردند که هنوز شواهد کافی برای تایید قطعی این موضوع وجود ندارد.

سویه جهش یافته کروناویروس در انگلیس موسوم به B.۱.۱.۷ اولین بار در سپتامبر ۲۰۲۰ در منطقه کنت شناسایی شد و سپس به دیگر نقاط جهان گسترش پیدا کرد. این سویه جهش یافته از قابلیت سرایت بیشتری برخوردار است و شواهد حاکی از آن است که این گونه از کروناویروس ۵۰ تا ۷۰ درصد بیش از دیگر گونه ها قابلیت انتقال دارد.

همچنین بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس در اظهاراتی تاکید کرده است: شواهدی بدست آمده مبنی بر اینکه سویه جهش یافته علاوه بر اینکه سریعتر منتقل می شود با افزایش احتمال مرگ و میر نیز همراه است.

این اطلاعات بر اساس بررسی مطالعات اولیه صورت گرفته در مورد میزان مرگ و میر در میان افراد آلوده به سویه جهش یافته در مقایسه با بیماران مبتلا به انواع دیگر کروناویروس بدست آمده است. به طور مثال در مطالعه ای ۲۵۸۳ مورد فوت در میان ۱.۲ میلیون نفر از مبتلایان به کروناویروس در انگلیس مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد افراد آلوده به سویه جهش یافته کرونا در انگلیس حدود ۳۰ درصد بیشتر احتمال دارد در بازه زمانی ۲۸ روزه در مقایسه با افراد آلوده به گونه های دیگر ویروس جان خود را از دست بدهند.

همچنین پاتریک والانس، مشاور علمی ارشد دولت انگلیس در یک کنفرانس خبری گفته است که در جمعیت ۱۰۰۰ نفری از افراد ۶۰ سال به بالا که به کروناویروس آلوده باشند احتمال فوت ۱۰ نفر وجود دارد اما در افرادی که به سویه B.۱.۱.۷ آلوده شده اند این رقم به ۱۳ نفر در هر ۱۰۰۰ نفر می رسد.

وی تاکید کرده است: با این حال این شواهد قطعی نیست و تردیدهایی در مورد آمار منتشر شده وجود دارد و لازم است برای مشخص شدن جزئیات بررسی های بیشتری انجام شود.

انتهای پیام

 
 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.