کد خبر: ۱۲۲۲۸۹
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۴
فرماندار ویژه شهرستان ری تشریح کرد
فرماندار ویژه شهرستان ری جزییات تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه این شهرستان را تشریح کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسین توکلی کجانی در تشریح روند تشکیل فرماندهی انتظامی ویژه در شهرستان ری گفت: درباره ارتقاء جایگاه شهرستان ری در حوزه نیروی انتظامی از سرکلانتری به فرماندهی ویژه ری زیرنظر فرماندهی تهران بزرگ، در گذشته مقدمات آن انجام شده است و فرماندهی ناجا با این موضوع موافقت کرده است. البته این بحث چند سالی به دلیلی عدم وجود زمین جهت احداث ساختمان فرماندهی مغفول مانده بود.

وی افزود: اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومانی جهت ارتقاء و ایجاد فرماندهی انتظامی در این شهرستان پیش بینی شد، اما به دلیل اینکه زمین لازم وجود نداشت امکان احداث ساختمان فرماندهی در مرکز شهرستان  فراهم نشده بود. به هرترتیب با پیگیری های استاندار تهران و فرمانداری شهرستان ری در این دوره در حال حاضر ۳.۵ هکتار زمین در مراحل نهایی شدن از سوی شهرداری تهران است تا بتوانیم فرماندهی انتظامی ویژه با پلیس های تخصصی مستقل ولی در مدیریت کلان زیرنظر فاتب ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: بی تردید باید فرماندهی ویژه شهرستان ری زیر نظر تهران بزرگ باشد ولی این فرماندهی دارای پلیس های تخصصی مستقل خواهد بود؛ موضوعات شهرستان ری با توجه به وسعت ۲هزارو ۲۰۰ کیلومترمربعی که شامل ۵ بخش و ۶ شهر است از پیچیدگی های ویژه برخوردار است و وجود نقاط مهم و حساس شهرستان به همراه برگزاری مراسمات مختلف ملی و مذهبی ضرورت اجرایی شدن این فرماندهی را دوچندان می کند.

وی تاکید کرد: البته در کنار پیگیری برای تشکیل فرماندهی ویژه ،تقویت نیروی انتظامی هم ظرف سال های گذشته در دستور کار قرار داشته است تا جایی که درحال حاضر ساخت کلانتری علائین را آغاز کردیم؛ کلانتری با ساختار به روز که پیمانکار آن انتخاب شده و به زودی با اعتبارات فرمانداری شهرستان ری این کلانتری در یکی از نقاط آسیب پذیر شهرستان یعنی شهرک علائین پس از اتمام مراحل ، عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

فرماندار ویژه شهرستان ری، در بخش دیگری از صحبت های خود به تقویت نیروی انتظامی شهرستان در حوزه تجهیزات و امکانات اشاره کرد و افزود: با هدف تقویت و ارتقاء سطح خدمت رسانی نیروی انتظامی در شهرستان ری و تامین امنیت و آرامش شهروندان، بحث تامین تجهیزات و امکانات برای نیروی انتظامی را به جد پیگیر شده و برای تقویت بیشتر همچنان این مهم را به عنوان یکی از اولویت های تامین امنیت و آرامش برای شهروندان دنبال می کنیم.

وی درباره استقلال فرماندهی ویژه شهرستان ری نیز گفت: بر خلاف سایر استانهای کشور که تنها با یک فرماندهی انتظامی مدیریت می شود ، تهران با ۳ فرماندهی انتظامی خدمات دهی می شود به گونه ای که فاتب شامل شهرستان تهران، ری و شمیرانات است و فرماندهی شرق که شهرستان های شرق استان را و فرماندهی غرب که مدیریت شهرستانهای غربی استان تهران را بصورت مستقل و زیرنظر ناجا برعهده دارد. فرماندهی انتظامی ری نیز پس از تشکیل زیر نظر فاتب با پلیس های تخصصی مستقل کار خواهد کرد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.