کد خبر: ۱۲۲۲۸۳
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۲
استاندار قزوین:
استاندار قزوین سن بالای جمعیتی و قرارگیری استان قزوین در میان استان‌های پر خطر را عامل افزایش ابتلاء به بیماری کرونا دانست.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، هدایت الله جمالی پور در پنجاه و ششمین جلسه ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا ظهر امروز ضمن تقدیر از عوامل اجرابی ستاد استانی کرونا اظهار کرد: در امر پیشگیری کرونا از ستاد کرونا تمامی دستگاه‌های اجرایی پای کار بودند و با اتحاد و همکاری باعث شدند شرایط ویروس کرونا در استان قابل کنترل باشد.

استاندار قزوین گفت: مشارکت مسئولین و مردم سبب شد تا اعتماد مردم نسبت به مسئولین بیشتر شود و این کسب اعتماد از مردم توانست بسیاری از مسیرها را برای ما هموار کند.

به فکر احداث بیمارستان صحرایی بودیم

وی گفت: در ماه‌های گذشته استان قزوین در خصوص بستری بیماران کرونایی به مرز ۶۰۰ نفر رسیده بود که این مسئله نگرانی ما را دوچندان می‌کرد و باعث شده بود ما به فکر احداث بیمارستان صحرایی باشیم اما خوشبختانه با عزم مسئولین و همکاری مردم، این آمار کاهش یافت و هم‌اکنون به ۱۸۰ بستری رسیده است.

این مسئول با اشاره به وضعیت استان قزوین ابراز کرد: یکی از دلایل افزایش مرگ و میر در استان مربوط به جمعیت پیر استان قزوین نسبت به سایر شهرهای کشور است به گونه‌ای که استان قزوین جزو چند استان پیر کشور محسوب می‌شود و این مسئله آمار مرگ‌ومیر در استان قزوین را نسبت به سایر استان‌ها متفاوت می‌کند.

وی ادامه داد: افرادی که سن بالایی دارند با وجود بیماری‌های پیش زمینه‌ای بیشتر در خطر مرگ و میر قرار می‌گیرند اما با وجود شرایط حاکم در استان قزوین امروز شاهد آن هستیم که روند کاهش مرگ و میر در استان روزانه دو الی سه نفر بوده و گاهاً این آمار به صفر هم می‌رسد.

وی تصریح کرد: دلیل کاهش میزان بیماران مبتلا به کویید ۱۹ و مرگ‌ومیر را می‌توان همکاری دستگاه‌های اجرایی مردم در مسائل مختلف اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و همچنین همراهی مردم دانست.

جمالی‌پور بیان کرد: موقعیت جغرافیای استان قزوین به گونه‌ای است که این استان به عنوان راه ارتباطی سایر استان‌ها قرارگرفته که این نکته به خودی خود کنترل بیماری را برای ما کمی دشوار می‌کند.

نگران حضور مسافران در قزوین هستیم

وی افزود: بیشترین نگرانی ما مربوط به حضور مسافران سایر استان‌ها در استان قزوین است که این مسئله نگرانی ما را در بحث کرونا افزایش می‌دهد با توجه به اینکه اولین موارد کرونایی در استان نیز مربوط به مسافران سایر استان‌ها بود.

استاندار قزوین بیان کرد: با تمام مسائل موجود هدف ما این است که همکاری و وحدت ما مسئولین بتوانیم راه حل مناسبی را برای خدمت به مردم و سهیل خدمت به مردم پیدا کرده و با این کار اعتماد مردم نسبت به مسئولین جلب شود چرا که لازمه‌ی اجرای هر فرایندی طالب اعتماد مردم به مسئولین و همراهی آنان است.

وی ضمن تقدیر از مسئولان ستاد استانی کرونا ادامه داد: ما در جلسات خود از مسئولین خواستیم تا اقدامات انجام شده را مورد نقد و بررسی قراردهند و با ابراز ایرادات موجود به ما در راستای انجام هرچه بهتر امور کمک کنند.

این مسئول در پایان گفت: شرایط مطلبوب امروز استان قزوین مدیون وحدتی بود که بین دستگاهای اجرایی صورت گرفت و توانست موفقیت‌های خوبی را ایجاد کرده و زمینه‌ای برای اتفاقات خوب دیگر باشد.
برچسب ها: شهرفردا ، قزوین ، استاندار
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.