کد خبر: ۱۲۲۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۹
در ۲۴ ساعت گذشته؛
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد هوای سرد و یخبندان در مناطق جنوبی و مرکزی استان اردبیل بودیم به طوری که دمای هوا به ۲۹ درجه سانتی گراد زیر صفر رسید.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سیاوش محمدی در گفت و گو با خبرنگاران، به تشریح آخرین نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل پرداخت و اظهار کرد: هم اکنون وضعیت جوی پایدار در استان اردبیل حاکم بوده که این وضعیت جوی تا روزهای پایانی هفته آینده توأم با وزش بادهای جنوبی در غالب مناطق استان اردبیل ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با توجه به وزش باد جنوبی، دما در طول روز به تدریج افزایش خواهد یافت ولی اکثر نواحی استان در ساعات شبانگاهی و صبحگاهی یخبندان و هوای سرد زمستانی را تا اواسط هفته آینده تجربه خواهند کرد و برودت دما در نواحی مرکزی و جنوبی استان از شدت بیشتری برخوردار خواهد بود.

مدیر کل هواشناسی به ثبت دمای ۲۹ درجه سانتی گراد زیر صفر در استان اشاره کرد و گفت: در ۲۴ ساعت گذشته متوسط دما در مناطق شمالی به ۵ درجه سانتی گراد زیر صفر، در مناطق جنوبی به ۲۱ درجه سانتی گراد زیر صفر و اوج یخبندان نیز در مناطق مرکزی و فرودگاه اردبیل به ۲۹ درجه سانتی گراد زیر صفر نیز به ثبت رسید.

محمدی تصریح کرد: طبق بررسی نقشه‌های هواشناسی استان اردبیل از روز چهارشنبه هفته جاری با تشدید وزش بادهای جنوبی شاهد افزایش چند درجه‌ای دما در سطح استان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه با توجه به انباشت برف در حاشیه جاده‌ها و گردنه‌های برف گیر استان اردبیل امکان وزش باد و رخداد کولاک برف وجود دارد، افزود: رانش برف به سطح جاده و در نتیجه لغزندگی مسیرهای مواصلاتی برف گیر دور از انتظار نیست و رانندگان باید با تجهیزات و زنجیر چرخ در جاده حرکت کنند.

مدیر کل هواشناسی استان اردبیل همچنین در برخی از مناطق استان به ویژه محدوده فرودگاه اردبیل احتمال رخداد مه تشعشعی صبحگاهی را اعلام کرد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.