کد خبر: ۱۲۲۱۹۱
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
سفیر تایلند از شهردار تهران خواست که با اختصاص فضایی نسبت به ساخت باغ تایلندی به نشانه دوستی در تهران اقدام کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،پیروز حناچی شهردار تهران در دیدار با سفیر تایلند گفت: تهران شهری تاریخی و شبیه اصفهان است . چند قرن از پایتخت بودن آن می گذرد و آثار بی بدیلی از پیش و پس از اسلام دارد.

وی با اشاره به اعمال سیاست عدم تمرکز در همه کلانشهرها گفت: ما در تهران ممنوعیت وجود صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران را ایجاد کرده ایم و این باعث شده است که سرمایه گذاری و اشتغال در سطح وسیع تری در کشور توزیع شود.

وی گفت: بر خلاف شهرهای شما که در کنار آب هستند شهرهای ما در دامنه کوه ها هستند و ارتفاع آنها بالاتر از سطح دریاست.

شهردار تهران گفت: با توجه به آلودگی هوای شهر ، ما ایده موتورهای برقی را دنبال می کنیم و برای کاهش هزینه استفاده از این موتورها به دنبال ایجاد سیستم سوآپ باتری هستیم.

شهردار تهران از سفیر تایلند دعوت کرد که به پویش سه شنبه های بدون خودرو بپیوندد و با دوچرخه با او همرکاب شود.

ورا ووت پونگ پرا پاپانت" سفیر تایلند هم در این دیدار گفت: شگفت انگیز است که سطح رشد تهران و بانکوک یکسان است . ما در آنجا هم آلودگی داریم. آلاینده پی ام ۲.۵ در بانکوک از حد مجاز بیشتر است. جمعیت در شهر بانکوک بالاست و خدمات دهی به آنها سخت است .

وی گفت: رویکرد ما این بوده است که شهروندان از بانکوک مهاجرت کنند و دولت سعی کرده است با اشتغال زایی در بخش های دیگر کشور سیاست گریز از پایتخت را پیش ببرد.

سفیر تایلند همچنین افزود: در سال ۲۰۲۰ ایران و تایلند شصت و پنجمین سالگرد روابط خود را جشن گرفتند  و می خواهیم باغی به شکل تایلندی به عنوان نمادی برای دوستی در تهران ایجاد کنیم و درخواست داشتیم که جایی برای این کار در نظر بگیرید.

انتهای پیام

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.