کد خبر: ۱۲۲۱۸۷
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۸
مجری خط ۶ مترو از آغاز حفاری مکانیزه بخش پایانی پروژه توسعه جنوبی خط ۶ متروخبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،علی مزینانی در این باره افزود: دستگاه حفار مکانیزه‌ای که در پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو مشغول پیشروی است، با گذر از ایستگاه میدان اصلی شهرری(ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع)) وارد مرحله پایانی حفاری‌های این بخش شد؛ با این توصیف، می‌توان گفت به دنبال حفاری حدود ۸۰۰ رینگ باقی مانده که به لحاظ متراژ شامل ۱۲۰۰ متر طول می‌شود، پروژه توسعه جنوبی خط ۶ طی ماههای آتی پایان خواهد یافت.

وی با بیان اینکه پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مترو، شامل ۶ کیلومتر مسیر و ۴ ایستگاه از دولت‌آباد تا شرق حرم عبدالعظیم حسنی(ع) در حال اجرا می‌باشد، گفت:  عملیات حفاری این مسیر توسط دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطع صورت می‌پذیرد که در حال حاضر دستگاه حفار با گذر از ایستگاه میدان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) حفاری ۱۲۰۰ متر باقی مانده از مسیر را شروع کرده است تا به ایستگاه پایانی بخش توسعه جنوبی خط ۶ یعنی ایستگاه حرم عبدالعظیم حسنی(ع) رسیده و عملا عملیات حفر تونل مترو خاتمه یابد.

مزینانی ادامه داد: با احداث ۴ ایستگاهی که در بخش توسعه جنوبی خط ۶ برنامه‌ریزی شده است، تحولی محسوس در دسترسی هرچه آسانتر اهالی شهرری به شبکه مترو و نیز متقابلا مراجعان اقصی نقاط پایتخت به شهرری و اماکن زیارتی آن صورت خواهد پذیرفت.


بنا براعلام روابط عمومی شرکت مترو، در حال حاضر دستگاه حفار مکانیزه تمام مقطعی که در پروژه توسعه جنوبی خط ۶ مشغول به کار است، روزانه حدود ۶ الی ۷ متر پیشروی دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.