کد خبر: ۱۲۲۱۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۰
در صورت بی توجهی به مدیریت مصرف گاز؛
بی توجهی به مدیریت مصرف گاز منجر به اعمال مدیریت اضطراری مصرف برق در خراسان رضوی می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خراسان رضوی در جلسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی استان گفت: با در پیش داشتن کاهش شدید دما در استان از شهروندان و مشترکان خانگی درخواست می‌شود حداقل طی ۱۰ روز آینده در مصرف گاز و برق صرفه‌جویی کنند.

محسن ذبیحی افزود: اواخر این هفته بیش از ۱۰ درجه در استان کاهش دما خواهیم داشت که این تغییرات منجر به افزایش مصرف مشترکان گاز خواهد شد.

وی گفت: سوخت اصلی نیروگاههای برق، گاز است که به دلیل برودت هوا و بالا رفتن مصرف خانگی و تجاری با افت فشار گاز همراه هستیم از طرفی اولویت تأمین گاز به مصرف خانگی داده شد و نیروگاه‌ها سوخت خود را به سوخت مایع تغییر دادند.

ذبیحی افزود: برای تأمین سوخت مایع نیروگاه‌ها، هماهنگی‌های لازم با شرکت پخش و پالایش فراورده‌های نفتی انجام شد اما با توجه به اینکه سوخت مایع باید توسط تانکرها و بیشتر از مسیرهای جنوب کشور تأمین و به استان منتقل شود طبیعی است که محدودیت‌هایی ایجاد می‌شود.

وی گفت: مجموع اتفاقاتی که هفته گذشته منجر به خاموشی‌ها شد تنها مربوط به افزایش ۱.۵ درصدی مصرف برق بود حال آن که مردم با کمی دقت می‌توانند تا ۱۰ درصد مصرف انرژی را کاهش دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.