کد خبر: ۱۲۲۱۲۷
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۰
عضو شورای شهر تهران گفت: سهم حمل و نقل عمومی در میزان آلاینده‌ها حدود ۳۰ درصد است و بیشتر صنایع و سایر کارخانه‌ها در این امر نقش پررنگی دارند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران با اشاره به آلودگی بیش از حد هوا و استفاده از فیلتر‌های دوده در پایانه‌های اتوبوسرانی اظهار کرد: طبق آمار‌های کارشناسان سهم حمل و نقل عمومی در میزان آلاینده‌ها حدود ۳۰ درصد است و بیشتر صنایع و سایر کارخانه‌ها در این امر نقش پررنگی دارند.

وی ادامه داد: مشکل آلودگی هوا و حمل و نقل شهری تنها به فیلتر مربوط نیست، برای مثال برخی از وسایل نقلیه ما سالیان سال است که از عمر کاری‌شان گذشته، اما همچنان مشغول به فعالیت هستند، بر روی این اتوبوس‌ها اگر فیلتر هم نصب کنیم فایده‌ای ندارد.

عضو شورای شهر تهران گفت: باید اتوبوس‌های جدید جایگزین اتوبوس‌های فرسوده شود، زیرا سوخت این اتوبوس‌ها ناقص است و آلودگی هوا را افزایش می‌دهد، ما در این وضعیت تحریم قادر به خرید یا تغییر وسایل حمل و نقل عمومی نیستیم و این برای ما یک مشکل بسیار بزرگ است و لازم است که در اتوبوس‌های شهری از سوخت استاندارد استفاده شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.