کد خبر: ۱۲۲۱۰۹
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰
مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج:
مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج گفت: از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه ۱۸۸ متکدی در سطح شهر جمع آوری شدند که ۱۴ نفر از این تعداد کودک هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صلاح الدین وکیلی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: خیریه‌های مختلفی در سطح شهر سنندج مشغول به خدمت رسانی به نیازمندان بوده و دستگاه‌های حمایتی نیز در مرکز استان به نحو شایسته ای به نیازمندان یاری می‌رسانند لذا مبحث تکدی گری در اماکن عمومی امری غیر قابل قبول بوده و مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج در راستای پیگیری دغدغه شهروندان اقدام به جمع آوری متکدیان و ساماندهی آنها می‌کند.

وی افزود: در سال جاری نیز همچون سنوات گذشته از ابتدای سال تا پایان آذرماه در مجموع ۱۸۸ متکدی در سطح معابر عمومی سنندج جمع آوری و ساماندهی شدند.

وکیلی اعلام کرد: از این تعداد ۱۱۹ نفر مرد و ۶۹ نفر زن بودند که بر اساس بخشنامه‌های ابلاغی وزارت کشور کودکان هم شامل این رده بندی شده و ۱۴ از این تعداد را شامل می‌شوند.

مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج تاکید کرد: تکدی گری جرم محسوب شده و با افراد متکدی بر اساس قانون برخورد می‌شود.

وکیلی افزود: ۱۴ کودک متکدی پس از اخذ تعهدنامه از خانواده‌هایشان به آنان تحویل داده شدند و در صورت تکرار این امر این کودکان به مراکز بهزیستی تحویل داده خواهند شد.

وی در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ۱۱۸ نفر از متکدیان با اخذ تعهدنامه کتبی ترخیص شده و پنج نفرنیز که از متکدیان ساکن سنندج نبودند به شهرهای محل سکونت خود انتقال داده شدند.

مدیر مرکز جمع آوری و ساماندهی متکدیان شهرداری سنندج اعلام کرد: در این مدت همچنین سه نفر از متکدیان به مراکز درمانی ارجاع داده شده و ۴۸ نفر نیز به دلیل نبود سرپناه در مراکز ویژه اسکان داده شدند.

وکیلی خاطرنشان کرد: جمع آوری و ساماندهی متکدیان از جمله دغدغه‌های همیشگی شهروندان بوده و بر اساس قانون شهرداری موظف به اجرای این مهم است.
برچسب ها: شهرفردا ، کردستان ، متکدی
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

آیا حذف ارز ترجیحی به نفع تولید و صادرات است؟

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل حذف ارز ترجیحی چهار هزار و 200 تومانی را به نفع تولید و صادرات دانست و از استقبال بخش خصوصی از این حرکت جهادی دولت خبر داد.
چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

چه عواملی به شکل‌گیری کانون‌های گردو غبار دامن می‌زند؟

بهتر است علاج واقعه را قبل از وقوع کرد و برای کاهش بستر شکل گیری توده‌های گرد و غبار اقدامات بنیادین انجام شود تا از آسیب‌های زیست محیطی جلوگیری شود.
آخرین اخبار