کد خبر: ۱۲۲۰۹۷
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران گفت: تا پایان سال ۱۲ ایستگاه و چند ورودی جدید به شبکه حمل و نقل مترو اضافه می‌شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مناف هاشمی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران در مراسم تکمیل ورودی های ایستگاه «کمیل» و راه اندازی ورودی مستقل ایستگاه «مهدیه» برای افراد کم توان جسمی و حرکتی ، اظهار کرد: امیدواریم اقداماتی که توسط حوزه حمل ونقل ترافیک در حال انجام است تاثیر مثبتی روی هوای پاک داشته باشد و ۱۸ دستگاهی که در قانون هوای پاک مسئولیت دارند به تعهدات و وظایف خود عمل کنند.

وی با اشاره به افتتاح دومین ورودی ایستگاه مترو کمیل گفت: ورودی غربی در سال ۹۷  افتتاح شده و دو سال زمان برد تا ورودی شرقی که در محدوده منطقه ۱۱ است افتتاح شود حدودا ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت این ورودی هزینه شده و هشت پله برقی و دو آسانسور در راستای مناسب سازی ایستگاه برای معلولان تعبیه شده است.

هاشمی تصریح کرد: ورودی غربی در منطقه ۱۰ و ورودی شرقی در منطقه ۱۱ است و مناطق شرقی نواب را به راحتی پوشش می دهد  خیلی از ایستگاه ها ورودی دوم ندارند یا به دلیل نداشتن پله برقی و آسانسور و نبود طراحی مسیر نابینایان مناسب سازی نشدند که باید  این مهم با قید فوریت در دستور کار قرار گیرد.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری بیان کرد: تعهد داریم که تا پایان سال ۱۰ ایستگاه دیگر را افتتاح کنیم با تزریق محل اعتبارات سهم دولت و همچنین منابع غیر نقد شهرداری تهران امید است پنج ایستگاه در بهمن و پنج ایستگاه هم در اسفندماه به بهره برداری برسند.

هاشمی با بیان اینکه  تجهیزات مترو خارجی است گفت: شاید افتتاح  یک الی دو ایستگاه به سال ۱۴۰۰ موکول شود اما تمام تلاشمان این است که تا پایان سال با تلاش همکاران و با اختصاص منابع در اختیار به تعهدات خود عمل کنیم و اگر این اتفاق رخ دهد سال ۹۹ یکی از سال‌های خوب تهران خواهد شد و ۱۲ ایستگاه و چند ورودی جدید به شبکه حمل و نقل اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به بودجه مترو در سال آینده نیز اظهار کرد: شهردار تهران  قول داده است که اعتبارات حمل ونقل در لایحه بودجه ۱۴۰۰ شهرداری را  قبل از ارسال به شورا بهتر کند و در این راستا جلساتی با حوزه معاونت برنامه ریزی برگزار شده تا این ارقام اصلاح شود ولی از محل اعتبارات غیر نقد و اعتبارات مربوط به اوراق مشارکت دست و بال ما بسته نیست و امید است سال آینده بهتر از امسال کار کنیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.