کد خبر: ۱۲۲۰۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱
گلپایگانی:
معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران گفت: در شهر تهران هزار ساختمان مانند ساختمان پلاسکو از لحاظ سازه وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،عبدالرضا گلپایگانی معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به وضعیت ساختمان‌های شهر تهران اظهار کرد: ۳۳ هزار ساختمان بررسی و پایش شدند و بر اساس پایش انجام گرفته این ساختمان‌ها به کم خطر، میان خطر و پرخطر تقسیم شدند.

وی ادامه داد: ۳۵۰۰ ساختمان نیازمند مداخله و رسیدگی بودند و تقریباً هزار ساختمان در شهر تهران مشابه ساختمان پلاسکو وجود دارد.

گلپایگانی در پاسخ به این سوال که این ساختمان‌ها چگونه پایان کار گرفته اند بیان کرد: از سال ۸۵ قوانین مربوط به ساخت ساختمان تدوین شد و عمده این ساختمان‌ها قدیمی هستند.

معاون معماری و شهرسازی شهرداری تهران ادامه داد: در شهر تهران یک میلیون پلاک ثبتی وجود دارد و حدود ۲۰۰ هزار ساختمان تخریب و نوسازی شده‌اند یعنی حدود ۵۰۰ هزار ساختمان دیگر در تهران وجود دارد که پیش از سال ۸۵ ساخته شده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.