کد خبر: ۱۲۲۰۶۹
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
دولت روسیه قصد دارد تا کاربران این کشور را که اقدام به استفاده از اینترنت ماهواره ای استارلینک می کنند، جریمه کند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،روسیه، یکی از کشور‌هایی است که به شدت در زمینه نظارت و کنترل ترافیک اینترنت در بین کاربران خود سرمایه گذاری می‌کند. با این حال هرگونه ترافیکی که از طریق سرویس اینترنت ماهواره‌ای ارائه می‌شود، می‌تواند برنامه‌های کنترل یا نظارت فعال اینترنت در داخل روسیه را دور بزند.

به همین دلیل بنا به EXTREME Tech به تازگی گزارشی در نسخه روسی Popular Mechanics منتشر شده که از قصد دولت روسیه برای جریمه کاربران این کشور که اقدام به استفاده از اینترنت استارلینک متعلق به شرکت اسپیس ایکس  یا سرویس اینترنت ماهواره‌ای مشابه غربی می‌کنند خبر می دهد.

این جریمه بین ۱۰ هزار تا ۳۰ هزار روبل (۱۳۵ تا ۴۰۵ دلار) است که برای کاربران اینترنت ماهواره‌ای در نظر گرفته خواهد شد. همچنین تجار روسی نیز در صورت استفاده از این اینترنت مبلغ ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون روبل (۶۷۵۰ تا ۱۳۵۰۰ دلار) جریمه می‌شوند.

کاربران اینترنت

شرکت اسپیس ایکس به تازگی قرارداد‌هایی را با دولت آمریکا و همچنین پنتاگون بر سر فرستادن موشک به فضا امضا کرده است. در همین باره دیمیتری روگوزین، رئیس پرواز‌های فضایی روسیه، ضمن انتقاد از حمایت دولت ایالات متحده از شرکت SpaceX این اقدام را نوعی "غارتگری " دانسته که در جهت پیش برد قدرت آمریکا در سراسر جهان انجام شده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

30 میلیارد تومان برای ساخت پارکینگ محله/ جانمایی 6 منطقه از تهران برای ساخت پارکینگ

معاون فنی مهندسی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به هزینه 30 میلیارد تومانی که برای ساخت پارکینگهای محلی درنظر گرفته شده است گفت: البته ساخت این پارکینگها هزینه بیشتری خواهد داشت و جانمایی پارکینگها در 6 منطقه مشخص شده است.
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.