کد خبر: ۱۲۲۰۲۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۰
شهردار خوی:
شهردار خوی از آغاز عملیات اجرایی طرح توسعه حرم امامزاده سیدبهلول این شهرستان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محرم اکبرزاده در گفتگو با خبرنگاران در خصوص جزئیات این طرح اظهار کرد: طرح توسعه آرامگاه امامزاده سید بهلول (ع) پس از تشکیل جلسات متعدد با نهادهای مختلف استانی و شهرستانی همچون آموزش و پرورش، اوقاف و امور خیریه و هیئت امنای امامزاده در نهایت طی هفته گذشته ضمن توافق صورت گرفته نهایی شده و جهت تصویب به شورای اسلامی شهر ارائه شد.

وی با بیان اینکه این طرح پس از تشریح ابعاد مختلف فرهنگی، مذهبی و عمرانی در جلسه شورای شهر به تصویب رسید و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود، ادامه داد: با اجرای این پروژه شاهد تحولات خوبی در محدوده و صحن آرامگاه خواهیم بود و امکانات و فضاهای مختلفی در این بخش ایجاد خواهد و به طور کلی فضای جدیدی در آرامگاه و محدوده آن ایجاد خواهد شد.

شهردار خوی تصریح کرد: این طرح در مطالعات طرح تفصیلی منطقه یک شهری نیز مد نظر قرار گرفته بود و مطالعات این منطقه نیز در حال اتمام و تصویب بوده و اجرای این پروژه ارزشمند می‌تواند در برگزاری مراسم‌های مذهبی شهرستان در سطوح مختلف استانی و حتی کشوری پر اهمیت باشد و طبیعتاً فضای بسیار مناسبی برای ارتقای فعالیت‌ها و رشد گردشگری مذهبی در خوی و استان آذربایجان غربی ایجاد می‌کند.

اکبرزاده تاکید کرد: مباحث مختلفی چون ترافیک و تردد خودروها و ازدحام جمعیت در اطراف حرم، افزایش و ساماندهی صحن داخلی حرم، آزادسازی املاک اطراف در راستای پروژه حرم تا شمس، بحث تجاری سازی در کنار ساماندهی حرم، از جمله مسائلی است که در طرح مطالعات جامع مورد بررسی قرار گرفته شده است.

شهردار خوی گفت: امامزاده سید بهلول (ع) از چهره‌های مطرح مذهبی است که آرامگاه ایشان در شهر خوی بوده و این آرامگاه در ایجاد فضای معنوی زندگی شهروندان، تمامی جریان‌های مذهبی و اجتماعی در دوران‌های مختلف اهمیت داشته است.

شهر تاریخی خوی با دارا بودن چهره‌های برتر حوزه دینی و شخصیت‌های برجسته مذهبی همواره وجهه پر رنگی در جریان‌های مذهبی کشور داشته و پرورش و حضور انسان‌های اندیشمند حوزه دینی در خوی، ظرفیت‌های بسیاری را برای ایجاد خط سیر گردشگری مذهبی در شهر فراهم ساخته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

زمین‌لرزه ۵.۵ ریشتری در هرمزگان/تاکنون تلفاتی گزارش نشده است

بامداد شنبه (۲۷ دی) زمین‌لرزه‌ای‌ به بزرگی ۵/۵ ریشتر در عمق ۱۹ کیلومتری زمین، مرز خلیج فارس، جزیره قشم و هرمزگان - حوالی کنگ در استان هرمزگان را لرزاند.
نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

نامه به کودکی که هرگز زاده نشد!

شجاعت خواهرِ خوش بینیه، من خوش بین نبودم چون شجاع نبودم! درد با ما به دنیا میاد، با ما قد می کشه و باهامون اُخت می شه، جوری که حس می کنیم مثِ دست و پا همیشه باید باهامون باشه.