کد خبر: ۱۲۱۸۹۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۰
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور مطرح کرد
ضامنی درباره زمان مشخص شده برای تحویل خودروی رانندگان تاکسی که وجه خود را پرداخت کرده‌اند، توضیحاتی داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های کشور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی چه اقداماتی انجام شده و چه برنامه‌هایی مدنظر قرار گرفته است اظهار کرد: نوسازی ناوگان تاکسیرانی از سال ۹۵ آغاز شده است و تا کنون حدود ۷۳ هزار خودرو نوسازی شده‌اند.

ضامنی با اشاره به مشکلاتی که هم اکنون در حوزه نوسازی ناوگان تاکسیرانی وجود دارد گفت: متاسفانه طی سال‌های اخیر با افزایش بی رویه قیمت خودرو مواجه شدیم و این افزایش ۱۵۰ درصدی قیمت خودرو یکی از مشکلات ما بوده است همچنین در سنوات گذشته یک بار، افزایش قیمت خودرو در سال رخ می‌داد، اما اکنون هر سه ماه یکبار با افزایش قیمت مواجه هستیم.

رئیس سازمان تاکسیرانی کشوری در پاسخ به این سوال که از ابتدای سال تاکنون چه تعداد دستگاه خودرو نوسازی شده اند اظهار کرد: از ابتدای سال حدود ۴ هزار و ۹۳۵ دستگاه خودرو نوسازی و به متقاضیان تحویل داده شده است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۲۱۰۰ نفر از متقاضیان فرایند ثبت نام خود را انجام داده اند و تکمیل وجه خود را نسبت به شرکت خودروساز به اتمام رساندند و منتظر هستیم تا ماه آینده خودرو این افراد به آن‌ها تحویل داده شود و امیدواریم تا پایان سال در  مجموع به عدد ۱۰ هزار خودرو ناوگان نوسازی شده برسیم.

رئیس سازمان تاکسیرانی کشوری در پاسخ به اینکه برای نوسازی ناوگان تاکسی‌ها چه بازو‌های کمکی در اختیار رانندگان قرار گرفته است گفت: برخی از شهرداری‌ها مانند شهرداری تهران، اصفهان و مشهد برای رانندگان تسهیلاتی در نظر گرفته‌اند، البته تعدادی تسهیلات محدود در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد، اما شهرداری باید به عنوان نهادی که مدیریت حمل و نقل شهری را بر عهده دارد در این موضوع ورود پیدا کند تا تعداد تسهیلات پرداختی افزایش یابد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .