کد خبر: ۱۲۱۴۵۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۲
سعید اوحدی در رونمایی از نمایشگاه عکس سردار دل‌ها در ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج):
معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
به گزارش خبرنگار حاضر در محل پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،سعید اوحدی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید انقلاب اسلامی در نمایشگاه سردار دلها که در ایوان انتظار حضرت ولی عصر (عج) برگزار شد، گفت: در طی یک سال گذشته برنامه ها و مراسم های زیادی برای سردار حاج قاسم سلیمانی برگزار شد اما سوالی که ممکن است ذهن همه ما را با خود درگیر کند این است که چگونه سردار حاج قاسم سلیمانی که یک فرمانده نظامی در نبرد اسلام علیه کفر بود تبدیل به سردار دلها شد و این لقب را به نام خود ثبت کرد؟ آیا تبلیغات جمهوری اسلامی بود که منجر به این اتفاق شد؟
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود
وی افزود: به باور من رمز این نکته را حضرت امیر در بیان خود می فرماید آنجا که می گوید هرکس رابطه بین خود و خدا را اصلاح کند خداوند رابطه او با مردم را اصلاح می‌کند و این رمز مهر مردم به سردار دلها ست. 

اوحدی ادامه داد: وقتی در مراسم های سردار حاج قاسم سلیمانی شرکت میکنیم باید به این نکته توجه کنیم که او یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود سردار سلیمانی نماد، تجلی و عصاره همه فرماندهان جنگ بود شجاعت او بود که یک تنه در برابر داعش که به سمت بغداد می‌آمد ایستاد و حشدالشعبی را سازماندهی کرد.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود
همچنین اسکندر یارنسب مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید گفت: این نمایشگاه محصول جشنواره ای است که از بدو تشییع  سردار از بغداد توسط هنرمندان و عکاسان به تصویر کشیده شد تا شوکت همراهی که مردم برای بدرقه این سردار رشید عرض ادب نمودند را به نمایش بگذارند.

وی تصریح کرد:‌ به دبیرخانه این نمایشگاه سه هزار عکس ارسال شد که از میان آنها ۷۰ اثر  برتر برای برگزاری این نمایشگاه انتخاب شدند و علاوه بر این عکسها ۴۰ اثر گرافیکی نیز به نمایش درآمده است. 

مديرعامل شركت بهره برداري متروی تهران و حومه در اين مراسم گفت: اولین سالگرد سردار دل‌ها حاج قاسم سلیمانی را گرامی می داریم، علاوه بر وظيفه خدمت رساني به شهروندان وظيفه خود می دانیم که در مناسبت ها و وقايع مهم با اجرای  برنامه ها و یادمان ها و همچنين برگزاري نمايشگاه هاي عكس ياد و خاطره شهيدان را گرامي بداريم و براي  شهروندان و مسافران نيز اين مناسبت ها را مرور كنيم.

فرنوش نوبخت افزود: با همكاري بنياد شهيد و امور ایثارگران و شركت بهره برداری متروی تهران، نمایشگاه عکس رشادت های شهيد حاج قاسم سليماني در مجموعه ايوان انتظار ایستگاه میدان حضرت ولیعصر(عج) را برگزار کرد و همانند گذشته در مناسبت هاي مختلف رويدادهاي بزرگ و تاريخي كشور را به سمع و نظر شهروندان مي رساند.

وي خاطرنشان كرد: برگزاري اين ويژه برنامه ها با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدا برگزار مي شود و در اولين سالگرد شهادت حاج قاسم سليماني شركت بهره برداری مترو اين افتخار را دارد كه با اين ويژه برنامه و گالري عكس در خدمت شهروندان و مسافران باشد.

وی افزود: امیدوارم با برگزاری این نمایشگاه ها گوشه ای از حماسه سردار سلیمانی و ملت شریف ایران را به تصویر بکشیم . 

در انتهای مراسم با حضور رئیس بنیاد شهید و رئیس شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه و سایر مقامات حاضر ضمن اینکه از  نمایشگاه سردار دل ها رونمایی شداز بخشهای مختلف آن بازدید به عمل آمد.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران با اشاره به اینکه نمایشگاه عکس سردار دل‌ها اولین نمایشگاهی است که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در ایوان انتظار میدان حضرت ولیعصر(عج) برگزار شد گفت: در کنار این نمایشگاه ۸ گالری متفاوت در متروی تهران اکران شد.

وی با اشاره به اینکه شاخص ترین این نمایشگاه ها با نام عقیق سلیمانی است که عقیق دست سردار در دست اقشار مختلف قرار گرفته است تا این پیام را به جهانیان برساند که راه و روش و منش شهید سلیمانی ادامه دارد در کنار این مجموعه نمایشگاه از مراسم تشیع سردار توسط هنرمندان به صورت سیاه قلم در ایستگاه امام خمینی(ره) و ایوان انتظار در معرض دیده مسافران قرار گرفته است. 

وی در پایان گفت امیدواریم با همکاری بنیاد شهید کارهای مشترک بیشتری انجام شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .