کد خبر: ۱۲۰۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۸
اعضای شورای شهر تهران به سه اصلاحیه در آیین نامه نامگذاری معابر و اماکن پایتخت رأی مثبت دادند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اعضای شورای شهر تهران در جریان برگزاری دویست و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران طرح آیین نامه نامگذاری و تغییر نام معابر و اماکن عمومی شهر تهران را بررسی و اصلاح کردند.

در جریان این بررسی محمد جواد حق شناس رئیس کمیته نامگذاری شورای شهر تهران با بیان اینکه این طرح توسط ۱۰ نفر از اعضای شورای شهر به امضا رسیده و کلیات آن در جلسات قبلی به تصویب رسیده است، گفت: کارشناسان به سه تغییر در این آیین نامه رسیدند که اضافه شدن دبیران شورایاری هر منطقه در این اصلاحیه از آن جمله است.

وی افزود: بر همین اساس به فراخور هر منطقه از دبیر شورایاران آن منطقه دعوت می‌کنیم به واسطه اشرافی که بر روی محله دارد در تغییر نام و انتخاب نام جایگزین به ما کمک کند.

عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: مقرر شد نماینده‌ای از فرهنگستان ادب بدون حق رأی و تنها برای ارائه نظرات کارشناسی در جلسات کمیته شرکت کند.

 
حق شناس خاطرنشان کرد: قبلا این کمیته هفت نفره در صورت حضور سه عضو رسمیت می‌یافت که اکنون رسمیت جلسه از حضور سه نفر به ۵ نفر افزایش یافته است.

در ادامه بهاره آروین عضو دیگر شورای شهر تهران با تأکید بر لزوم هم سطح سازی ترکیب کمیته نامگذاری گفت: چرا باید دبیر شورایاری هر منطقه در جلسات حضور داشته باشد، در حالی که ما دارای تشکیلات ستاد شورایاری هستیم و باید یک نفر از ستاد شورایاری اضافه شود.

با وجود اعتراض آروین در نهایت پیشنهاد اضافه شدن یک نفر از ستاد شورایاری در کمیته نامگذاری به تصویب رسید و اعضای شورای شهر تهران با ۱۷ رأی موافق با سه تغییر در آیین نامه نامگذاری معابر شهر تهران موافقت کردند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به سیستمی شدن صدور پروانه در حوزه شهرسازی از کاهش آمار تخلفات ساختمانی خبر داد و گفت: طرح تفصیلی ویژه محدود تاریخی شهر تهران شامل منطقه ۱۲ و بخشی از منطقه ۱۱ تهیه شده است.
برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

دکتر امینیان فعال حوزه گردشگری با اشاره به اینکه افراد به صورت جزیره ای عمل می کنند،گفت: در آغاز تحویل سال ۱۴۰۰ همه به سخنان رهبری گوش کردیم اگر هر ۸۵ میلیون جمعیت ایران خود برای کمک به عرصه تولید پیش قدم شوند اقتصاد کشور رونق می یابد همه باید مسئولیت پذیر باشیم.