کد خبر: ۱۲۰۳۸۹
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳
خلیل آبادی از سازمان اوقاف، وزارت میراث فرهنگی و شهرداری تهران خواست که نسبت به ساماندهی دو آرامستان امامزاده عبدالله و ابن بابویه اقدام کنند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حسن خلیل‌آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، صبح امروز (یکشنبه شانزدهم آذرماه) در تذکر پیش از دستور خود در دویست و پنجاه و سومین جلسه شورای شهر تهران، با اشاره به فرا رسیدن ۱۶ آذر و تبریک به مناسبت روز دانشجو گفت: یاد آور می‌شوم مزار آن سه یار دبستانی (شهیدان شانزدهم آذرماه) در آرامستان امامزاده عبدالله و مزار شهدای قیام ۳۰ تیر در آرامستان ابن بابویه شهرستان ری قرار دارد.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه این آرامستان‌ها از وضعیت خوبی برخوردار نیستند، گفت: در این روز تاریخی از سازمان اوقاف، وزارت میراث فرهنگی و شهرداری تهران درخواست دارم نسبت به تهیه طرح جامع برای ساماندهی این دو آرامستان که یکی از مراکز گردشگری و تاریخی ری و تهران است، اقدام کنند.

شهر ری با پول و توسط متخصصین تخریب شد

وی با اشاره به ثبت میراثی هر دو آرامستان گفت: با این وجود برخی از قبور این آرامستان‌ها دچار تخریب شده و مقبره شهدای ۱۶ آذر برای زیارت اهل این قبور و ادای احترام به آنان مسیر نامناسبی دارد.

خلیل آبادی با بیان اینکه مزار شهدای ۳۰ تیر با وجود تاریخ و فعالیت ارزنده‌ای که داشتند به این وضع دچار شده است، گفت: ضروری است که سازمان اوقاف، شهرداری و دیگر نهاد‌های مربوطه به وظایف خود عمل کنند تا بیش از این شاهد تخریب آثار تاریخی و هویت خود نباشیم.

 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

کاهش تخلفات ساختمانی محور کلیدی ۳ سال گذشته است

معاون شهرسازی شهرداری تهران با اشاره به سیستمی شدن صدور پروانه در حوزه شهرسازی از کاهش آمار تخلفات ساختمانی خبر داد و گفت: طرح تفصیلی ویژه محدود تاریخی شهر تهران شامل منطقه ۱۲ و بخشی از منطقه ۱۱ تهیه شده است.
برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

برنامه ریزی، همگام با سیاستهای اقتصادی در گردشگری باشد نه جدا از آن

دکتر امینیان فعال حوزه گردشگری با اشاره به اینکه افراد به صورت جزیره ای عمل می کنند،گفت: در آغاز تحویل سال ۱۴۰۰ همه به سخنان رهبری گوش کردیم اگر هر ۸۵ میلیون جمعیت ایران خود برای کمک به عرصه تولید پیش قدم شوند اقتصاد کشور رونق می یابد همه باید مسئولیت پذیر باشیم.