کد خبر: ۱۲۰۱۱۰
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
مدیرعامل شرکت خاکریز آب شهرداری تهران از شناسایی ۱۰ نقطه بحرانی سیلاب در تهران خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،حبیب پوش پارس در مورد وضعیت مسیل های سیلابی تهران گفت: سازمان مشاور مهندسی شهر تهران بعد از بررسی وضعیت  مسیل های پایتخت اعلام کرد که ۴۷ گلوگاه سیلابی در تهران شناسایی کرده است که این مکانها می توانند در زمان بارش برف یا باران، خطر آفرین شوند.

وی با بیان اینکه این ۴۷ نقطه براساس بررسی های انجام شده در مورد خطرپذیری آنها، اولویت بندی شدند، گفت: بر همین اساس ۱۰ نقطه به عنوان گلوگاه سیلابی که در مواقع بارندگی بحرانی خواهند شد، شناسایی شدند که در این میان ۴ نقطه در منطقه ۵، سه نقطه در منطقه دو و ۲ مکان در منطقه ۴ شناسایی شد و همچنین بررسی ها نشان داد که باید یک حوضچه در منطقه اوین درکه در محدوده اسلام آباد ساخته شود که به نظر می رسد بتوانیم تا پایان آذرماه مناقصه ساخت این حوضچه را برگزار کنیم.

مدیرعامل شرکت خاکریز آب شهرداری تهران با تاکید بر اینکه نقاط بحرانی در منطقه ۵ رفع شده و حالا در تلاش برای رفع خطر نقاط سیلابی منطقه ۲ هستیم، گفت: گذرهای سیلابی در منطقه۲ عبارتند از پل خوشمرام در محدوده فرحزاد، محور زیر بازارچه گیشا و پل آریافر که بیش از ۷۵ درصد رفع خطر شده اند.

پوش پارس با بیان این‌که گلوگاه سیلابی در سه مدل پرخطر و بحرانی، خطرناک و کم‌خطر دسته‌بندی شدند، تصریح کرد: شهرداری تهران امسال رفع گلوگاه‌های پرخطر و بحرانی را در دستور کار قرار داد که تاکنون بیش از ۷۵ درصد این گلوگاه‌های پرخطر رفع خطر شدند که البته همزمان رفع خطر از گلوگاه های درجه ۲ و سه را نیز در دستور کار قرار دادیم و به نظر می رسد ایمن سازی این ۴۷نقطه که سالهاست مورد بی توجهی قرار گرفته، تا پایان سال به اتمام برسد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مترو در تنگنای کاهش مسافر

مترو در تنگنای کاهش مسافر

مهندس نوبخت از کاهش 50 درصدی مسافران مترو از ابتدای سال 99 تا کنون خبر داد و گفت: متروی تهران با مشکل کاهش درآمد مواجه است.
حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

حاج قاسم یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود

معاون رئيس جمهور و رئيس بنیاد شهید انقلال اسلامی در نمایشگاه سردار دلها گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی یک فرد نبود بلکه یک مکتب بود.
پربازدیدترین ها
آخرین اخبار