کد خبر: ۱۲۰۰۱۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۱
بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۸ آذر ماه) در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط در بیشتر مناطق پایتخت طی روز دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات امروز (۸ آذر ماه) کیفیت هوای بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار گرفته است که عمدتا ناشی از شرایط جوی مساعد و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.

طی روز نیز افزایش ناپایداری جوی، رشدابرناکی و احتمال بارش پراکنده از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد همچنین پیش‌بینی می‌شود در اواخر وقت با تداوم این شرایط جوی و وقوع رگبار پراکنده در برخی ساعات، غلظت ذرات معلق کاهش پیدا کند و به‌تبع آن کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار بگیرد.

در صبح فردا (۹ آذر ماه) با آغاز تردد خودروها و برقراری جو آرام انتظار می‌رود در مناطق پرتردد غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق تاحدودی افزایش پیدا کند که برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا را به‌دنبال خواهد داشت.

به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و بارش باران طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها و بهبود کیفیت هوا فراهم خواهد شد. با تداوم شرایط جوی مساعد تا اواخر وقت فردا (۹ آذر ماه) با وجود افزایش ترافیک شامگاهی احتمال می‌رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت قابل‌ قبول قرار بگیرد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۳ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار  داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۹ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .