کد خبر: ۱۲۰۰۰۲
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۴
سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد
سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد از لایروبی ۱۹۰ هزار متر از کانال های جمع آوری آب های سطحی و مسیل های شهری، از ابتدای امسال تاکنون در سطح شهر مشهد خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محسن رهنمایی با اعلام این خبر، اظهار کرد: لایروبی مسیل ها، کانال های روباز جمع آوری آب های سطحی و کانال های سرپوشیده، یکی از مهم ترین اقدامات مدیریت شهری در راستای پیشگیری از وقوع سیلاب و آبگرفتگی ناشی از بارش نزولات آسمانی در تمام طول سال است و در همین راستا برنامه ریزی و انجام لایروبی این کانال ها و مسیل ها در تمام ایام سال در دستور کار این معاونت قرار دارد.
وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون، حدود ۱۹۰ هزار متر از کانال های سرپوشیده جمع آوری آب های سطحی و مسیل ها به طور کامل لایروبی شده است و پیش‌ بینی می شود تا پایان سال در مجموع بیش از  ۲۵۰ هزار متر از کانال ها و مسیل های شهری در مشهد لایروبی شود.
سرپرست اداره کل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری مشهد بیان کرد: یکی از راه های مدیریت سیلاب و جلوگیری از  آبگرفتگی های معابر، حفر و لایروبی چاه های جذبی است، که در این راستا از ابتدای امسال تا کنون ۳۳۴حلقه چاه حفر و یا لایروبی شده و بر اساس برنامه‌ ریزی‌ های صورت گرفته تا پایان سال نیز در مجموع  ۴۸۰ حلقه چاه در نقاط تعیین شده در سطح شهر حفر و یا لایروبی خواهند شد.
رهنمایی خاطر نشان کرد: در سال گذشته نیز در مجموع کار لایروبی بیش از ۳۷۰ هزار متر از کانال ها و مسیل‌ ها و حفر و لایروبی بالغ بر ۴۱۰ حلقه چاه جذبی صورت گرفت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .