کد خبر: ۱۱۹۹۹۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۱
فرماندار تبریز:
فرماندار تبریز گفت: تلاش مجموعه شهرداری در مناطق ۱۰ گانه و محلات تبریز در طول هفته جاری موجب کاهش آمار کرونا شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، بهروز مهدوی در حاشیه جلسه ستاد شهرستانی مقابله با کرونا گفت: شهرداری تبریز هم از نظر نیروی انسانی و هم از امکانات و پشتیبانی در مناطق مختلف شهر حضور مستمر و ملموس دارند و مطابق گزارش بازرسان شهرداران مناطق به همراه تیم و نیروی انسانی کافی در محل حضور دارند.

او افزود: اگر تمام شهروندان پای کار بیایند، و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، قطعاً می‌توانیم بر این ویروس غلبه کنیم.

رئیس ستاد شهرستانی مقابله با کرونا با اشاره به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی اظهار داشت: اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی در هفته بسیج دوباره تاکید شد که در ۱۰ منطقه شهرداری این طرح به عنوان در قالب محله محور و خانواده محور اجرایی شود.

او اضافه کرد: در این طرح مقرر شد شهرداری پشتیبانی لازم را در بحث خودرویی، امکانات و ماسک و بسته حمایتی ادامه دهد.

مهدوی کنترل خانه به خانه در محلات تبریز را محوری‌ترین بحث طرح شهید قاسم سلیمانی معرفی کرده و افزود: با همکاری بسیج، ادارات و نهادهای مختلف و سامانه ۴۰۳۰ دوباره کنترل خانه به خانه انجام می‌شود و اگر نیاز به حمایت یا مراقبت و یا نیاز به بحث‌های حمایت معیشتی باشد، اقدام لازم صورت می‌گیرد.

او از کاهش ۵ الی ۱۰ درصدی آمار بستری شدگان کرونایی در شهر تبریز خبر داده و گفت: بر اساس آماری که دانشگاه علوم پزشکی داده است، ۵ الی ۱۰ درصد کاهش آمار بستری داریم، اما نباید این موضوع به رفع محدودیت‌ها منجر شود و باید تا زمان دست‌یابی به درمان و داروی قطعی و واکسن کرونا، تغییر رفتار و شیوه فعلی زندگی را ادامه داده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.

فرماندار تبریز کاهش و یا تمدید محدودیت‌ها را منوط به خارج شدن وضعیت شهر از قرمز به نارنجی دانسته و افزود: اگر آمار بستری و فوتی کاهش یابد و وضعیت شهر از حالت قرمز به نارنجی تغییر یابد، بخشی از محدودیت‌ها رفع خواهد شد.

او اضافه کرد: الان گروه شغلی یک فعالیت دارند و اگر آمار پایین بیاید، گروه شغلی ۲ نیز می‌تواند به فعالیت بپردازد. امیدواریم این آمار با همکاری مردم که سلامتی مردم را تأمین می‌کند، کاهش یابد.

مهدوی با اشاره به ارائه خدمات در محلات حاشیه‌نشین شهر تأکید کرد: محلات حاشیه‌نشین شهر نباید مورد تبعیض قرار بگیرد که این تبعیض موجب از دست رفتن سرمایه اجتماعی می‌شود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .