کد خبر: ۱۱۹۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰
انگلیس پس از ممنوع کردن استفاده از تجهیزات ساخت شرکت هواوی چین در شبکه های نسل پنجم، ۲۵۰ میلیون پوند (۳۳۳ میلیون دلار) برای متنوع کردن منابع تجهیزات ۵G هزینه خواهد کرد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،به دلیل نگرانیهای امنیتی، تجهیزات هواوی قرار است تا سال ۲۰۲۷ از شبکه های ۵G انگلیس حذف شود و اپراتورهای تلفن همراه این کشور به تامین تجهیزات از شرکت فنلاندی نوکیا و شرکت اریکسون سوئد وابسته می شوند.

طبق تازه ترین اسناد منتشر شده، در راستای بازبینی هزینه ها توسط ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس، حدود ۵۰ میلیون پوند از این بودجه سال آینده برای کمک به ساخت شبکه های ۵G منعطف و ایمن هزینه خواهد شد.

با توجه به این که کاهش رقابت در امر تامین تجهیزات ۵G ممکن است به امنیت لطمه زده و قیمتها را بالا ببرد، اولیور داون، وزیر دیجیتال انگلیس تیم ویژه ای برای افزایش شمار تامین کنندگان تجهیزات تشکیل داده است.

مخالفت انگلیس با هواوی در ژوییه اعلام شد و مقامات این کشور اعلام کردند تحریمهای آمریکا بررسی امنیت زنجیره تامین هواوی را غیرممکن کرده است. کاخ سفید هواوی را یک ریسک امنیتی خوانده است در حالی که این شرکت همواره چنین اتهامی را تکذیب کرده است.

از آن زمان نوکیا و اریکسون قراردادهای بزرگی با شرکتهای انگلیسی نظیر BT و تری یو کی امضا کرده اند. سایر تامین کنندگان بزرگ جهانی مانند سامسونگ الکترونیکس در حال حاضر تجهیزات مناسب این شبکه ها را عرضه نمی کنند که بتوانند قراردادهای بزرگی با اپراتورهای انگلیسی منعقد کنند.

انتهای پیام 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .
تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بخش مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار دارد گفت: کسانی که به شکل گسترده اقدام به خریداری و احتکار آپارتمان کرده بودند به تکاپو افتاده اند تا واحدها را به فروش برسانند.