کد خبر: ۱۱۹۹۴۹
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۲
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان خبر داد
سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان از ممنوعیت ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به مسافران کرونایی خبر داد و گفت: استعلام کرونا برای مسافران اجباری شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، صفر صادقی راد در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سامانه شرکت‌های حمل و نقل عمومی از طریق کد ملی، وضعیت سلامتی مسافران را بررسی می‌کند، اظهار کرد: شرکت‌های حمل و نقل عمومی اجازه ندارند قبل از گذشتن دو هفته از تست کرونا مسافر سوار کنند.

صادقی راد افزود: طبق ضوابط ستاد مقابله با کرونای همدان، شرکت‌های حمل و نقل مسافر شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری در قرنطینه دو هفته‌ای پیش رو از ارائه خدمات حمل و نقلی به بیماران کرونایی و یا افرادی که مشکوک به کرونا باشند، خودداری خواهند کرد.

وی ادامه داد: شناسایی بیماران و یا افراد مشکوک به کرونا از طریق سامانه سِروا (سازمان فنی اطلاعات ایران) که بین وزارت بهداشت و شرکت‌های حمل و نقل مسافر برقرار است، عملی می‌شود.

سرپرست راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان یادآور شد: با ارائه کد ملی افراد به سامانه سروا وضعیت سلامت خریدار بلیت از نظر آلودگی به کرونا یا سلامت وی مشخص و در صورت بروز هرگونه علائم بیماری تا پایان قرنطینه از ارائه خدمات حمل و نقل عمومی به فرد مشکوک خودداری می‌شود.

صادقی راد با تاکید بر لزوم اخد استعلام الکترونیکی از سامانه سروا از سوی شرکت‌های حمل و نقل عمومی، عنوان کرد: اگر مسافری تست کرونا داده باشد و کرونا مثبت و یا مشکوک به کرونا تشخیص داده شود، باید دو هفته از تست بگذرد تا بتواند از وسائط حمل و نقل عمومی استفاده کند.

وی اضافه کرد: شرکت‌های حمل و نقل مسافر و رانندگان اجازه جابجا کردن مسافران در صورت نگذشتن دو هفته از زمان تست آنان را ندارند.

صادقی راد تأکید کرد: افرادی که قصد دارند با اتوبوس سفر کنند می‌توانند بلیت مورد نظر خود را به شکل اینترنتی از شرکت‌های حمل و نقل عمومی تهیه کنند و نیازی به مراجعه حضوری نیست.
برچسب ها: شهرفردا ، همدان ، راهداری
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .