کد خبر: ۱۱۹۸۵۰
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان گفت: حق آبه کشاورزی برای همه کشاورزان سیستانی در نظر گرفته شده است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد علی نیکبخت در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: به منظور کمک به همه بهره برداران بخش کشاورزی و تقسیم عادلانه آب، برای هر کشاورز سیستانی که به هر دلیلی از محل طرح آبرسانی ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان حق آبه کشاورزی نداشته و یا دارای سهم آب کمی (کم حق آبه) بوده‌اند، سهم آب کشاورزی در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان افزود: حداقل سهم حق آبه در نظر گرفته شده برای این افراد، حق آبه کشت در سطح سه هزار متر مربع است.

مجری طرح آبرسانی دشت سیستان تصریح کرد: با این اقدام، بر اساس مطالعات انجام شده حدود ١٠ هزار بهره بردار سیستانی به ۶۵ هزار نفر کشاورز بهره مند از طرح ۴۶ هزار هکتاری دشت سیستان اضافه می‌شود.

وی تأکید کرد: با تلاش شبانه روزی دست اندرکاران طرح طبق برنامه کار تحویل آب به کشاورزان در محل حوضچه‌های پنج هکتاری همچنان ادامه داشته و با رفع نواقص سرعت بیشتری نیز پیدا خواهد کرد.

نیکبخت با تقدیر از همکاری کشاورزان افزود: تمام پیمانکاران اجرایی با نهایت دقت تمامی مسیرهای انتقال آب را کنترل می‌کنند تا حداکثر رضایت مندی بهره برداران فراهم شود.

وی تصریح کرد: تاکنون قریب به ٣٠ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در پنج شهرستان حوزه سیستان آبگیری شده و روند این کار کماکان ادامه خواهد داشت.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .