کد خبر: ۱۱۹۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
طی ۲۴ ساعت؛
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: ۲۲۹ مورد جدید ابتلا به کرونا در ۲۴ساعت گذشته در استان سیستان و بلوچستان شناسایی شدند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار داشت: متأسفانه موارد مثبت کرونا در سیستان و بلوچستان از مرز ۲۲ هزار نفر گذشت و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲۹ نفر از هم استانی‌های عزیز به این بیماری مبتلا شدند و ۱۱ نفر نیز جان خود را از دست دادند که این روند افزایشی نگران کننده است.

وی افزود: از ابتدای آذر ماه طرح شهید سلیمانی با هدف تشدید نظارت‌ها و اعمال محدویت ها عمومی برای کنترل بیماری و مداخلات جامعه و خانواده محور برای مدیریت و شناسایی بیماری کرونا همزمان با سراسر کشور در استان سیستان و بلوچستان اجرایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: از هم استان‌های عزیز خواهشمندیم در اجرای این طرح با رعایت محدودیت‌ها بر اساس پروتکل‌ها و رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تیم‌های سلامت را یاری کنند.

وی با اشاره به اینکه ۸۳ درصد موارد ابتلاء به کووید ۱۹ در دورهمی های خانوادگی اتفاق می‌افتد. تصریح کرد: شکل گیری زنجیره انتقال بیشتر در بطن خانواده‌ها رخ می‌دهد یعنی زمانی که افراد از سر کار به منزل برگشته و خیلی راحت ماسک را برداشته و فاصله اجتماعی را نیز رعایت نمی‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .
تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

تکاپوی محتکران مسکن برای فروش

یک کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه بخش مسکن در حالت بلاتکلیفی قرار دارد گفت: کسانی که به شکل گسترده اقدام به خریداری و احتکار آپارتمان کرده بودند به تکاپو افتاده اند تا واحدها را به فروش برسانند.