کد خبر: ۱۱۹۸۴۸
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰
طی ۲۴ ساعت گذشته؛
بنا به اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود طی ۲۴ ساعت اخیر ۱۴ بیمار کرونایی در سطح استان جان خود را از دست دادند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، طبق اعلام دانشگاه‌های علوم پزشکی شاهرود و سمنان طی ۲۴ ساعت منتهی به دوشنبه سوم آذرماه، ۱۰ نفر در شهرستان‌های استان سمنان به دلیل ابتلای به بیماری کرونا جان خود را از دست دادند و ۱۹۴ مورد قطعی ابتلای به کرونا نیز به ثبت رسید.

همچنین ۲۴ ساعت گذشته ۴۳۱ بیمار کرونایی قطعی در بیمارستان‌های استان سمنان بستری شده‌اند این در حالی است که حتی در دوران پیک اول بیماری کرونا همزمان با اسفند ماه ۹۸ نیز تعداد کل بستری‌های یک روز از ۳۵۰ نفر تجاوز نمی‌کرد.

تاکنون پنج هزار و ۷۴۵ بیمار کرونایی قطعی نیز از بیمارستان‌های استان سمنان به دلیل بهبودی، مرخص شده‌اند.

موارد کلی ابتلای به بیماری کرونا در سطح هشت شهرستان استان سمنان از ابتدای شیوع کویید ۱۹ تا روز سوم آذرماه ۹۹ به ۱۷ هزار و ۱۴۱ نفر رسیده و وضعیت شهرستان‌های سمنان، شاهرود، دامغان و گرمسار همچنان قرمز است.

گفتنی است مجموع بیماران فوتی کرونا از ابتدای شیوع این بیماری تا کنون در سطح استان سمنان به ۷۱۲ نفر رسیده است. طبق اعلام مسئولان تخت‌های بیمارستانی در سطح استان مملو از بیمار هستند.

دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود مردم را به حضور در خانه، رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌های بهداشتی و مراقبتی، رعایت مسائل محدودیت‌های وضع شده در سطح استان سمنان، استفاده از ماسک و محلول‌های ضدعفونی کننده دعوت می‌کنند.

استان سمنان دو شهید مدافع سلامت نیز تقدیم کرده است. این استان همچنین دو دانشگاه علوم پزشکی در شاهرود و سمنان دارد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .