کد خبر: ۱۱۹۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
رئیس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی اعلام کرد:
رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: اولین برف پاییزی فراگیر در روز پنج شنبه این هفته احتمال دارد راه‌های روستاهای مناطق کوهستانی و سردسیر استان را ببندد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد امیدفر با بیان اینکه سامانه بارشی جدید از بعد از ظهر روز چهارشنبه وارد استان می‌شود، افزود: این سامانه موجب بارش باران و برف در مناطق مختلف استان می‌شود.

وی اظهار داشت: فعالیت اصلی این سامانه از روز پنجشنبه در استان آغاز می‌شود و از روز جمعه از فعالیت آن کاسته شده و از روز شنبه به تدریج از سطح استان خارج می‌شود.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌شرقی گفت: این سامانه همچنین موجب کاهش نسبی ۲ تا ۵ درجه‌ای دمای استان شده و در مناطق گرمسیر، آبگرفتگی معابر و در مناطق سردسیر کاهش دید، اختلال در عبور و مرور خودروها در راه‌های ارتباطی به ویژه گردنه‌ها و جاده‌های کوهستانی و لغزندگی معابر و جاده‌ها را به دنبال دارد.

امیدفر، به مسافران و رانندگان توصیه کرد، از سفرهای غیرضروری در این روزها اجتناب کرده و در صورت ضرورت در کنار رعایت نکات ایمنی خودروهای خود را به تجهیزات زمستانی مجهز کنند.

وی همچنین انجام اقدامات به موقع در خصوص برف روبی و نمک پاشی راه‌های ارتباطی، مدیریت در توزیع و مصرف حامل‌های انرژی و توجه به توصیه‌های کارشناسان جهاد کشاورزی را خواستار شد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .