کد خبر: ۱۱۹۸۳۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
رییس شورای اسلامی شهر مشهد؛
رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به افزایش پنج هزار میلیارد تومان بودجه سال 99 شهرداری در اصلاح بودجه گفت: این اقدام گام بلندی است که شورای شهر و مدیریت شهری برای توسعه و عمران مشهد برداشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمد رضا حیدری امروز و در ابتدای یکصد و سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر با گرامیداشت پنج آذرماه، سال روز تاسیس بسیج مستضعفین به فرمان امام‌خمینی (ره)، افزود: لایحه اصلاح بودجه 17600 میلیارد تومانی شهرداری برای سال جاری در کمیسیون‌های برنامه ‌و بودجه و دیگر کمیسیون‌های تخصصی در حال تدقیق و بررسی است.
وی با بیان اینکه گام بلندی که شورای شهر و مدیریت شهری برداشته، نویدبخش توسعه و عمران منحصر به‌ فردی برای مشهدالرضا(ع) است، اظهارکرد: مسئولیت‌پذیری شورای شهر و مدیریت شهری در این شرایط سخت اقتصادی و تامین منابع 17600 میلیارد تومان برای تحقق برنامه‌ها و اهداف پیش بینی شده، افتخار بزرگ و ماندگاری برای مشهد است.
وی اضافه کرد: قطعا بررسی های تخصصی کمیسیون‌ها و نظارت‌ بر برنامه‌‎ها و پروژه‌های آغاز شده در سطح شهر کمک می‌کند که همه آنها در موعد مقرر به بهره‌برداری برسد و مردم از ثمرات آن بهره‌مند شوند.
حیدری با اشاره به اینکه این موفقیت متعلق به همه شهروندان مشهدی است، خاطرنشان کرد: این تلاش‌ها و دستاوردها، در این شرایط سخت اقتصادی، موجب تقویت امید و اعتماد در فضای شهر می‌شود، آنچه که در حوزه مدیریت شهری مشهد، با حمایت شورای شهر شکل گرفته، صرفا در راستای وظیفه‌ خدمت‌رسانی و در راستای تعهداتی بوده که به مردم داشته‌ایم و تفسیر دیگری ندارد.
رییس شورای شهر مشهد در ادامه ضمن قدردانی از زحمات و تلاش‌های تمام ارکان مدیریت شهری، افزود: وظیفه نظارتی شورای شهر همچنان به قوت باقی است و از ظرفیت‌های نظارتی خود حسب ضرورت استفاده خواهد کرد.
وی ادامه داد: تمکین به مصوبات شورای شهر که فرآیندها و مراحل قانونی را طی کرده، برای مردم اعتمادآور است و مردم برهمین اساس، متوجه اثربخشی رای خود خواهند شد؛ قطعا چنین رویکرد و نگاهی در افزایش میزان مشارکت مردمی برای انتخابات پیش‌رو تاثیرگذار خواهد بود.
حیدری با بیان اینکه رویکرد تعامل، هم‌افزایی و همکاری مشترک حاکم بین دستگاه‌های اجرایی اتفاق مبارکی است که در این شهر شکل گرفته است، افزود: موفقیت‌ها و دستاوردهایی که در سطح شهر شاهد آن هستیم نیز ثمره و نتیجه همین تلاش‌ها و همراهی همه دستگاه‌ها در کنار یکدیگر است.
رییس شورای شهر مشهد گفت: تنها مرجعی که می‌تواند مصوبات شورای شهر را متوقف کند، دیوان عدالت اداری است، وگرنه قطعا به‌عنوان یک مرکز قانون‌گذاری برای مدیریت شهری با شکل‌گیری و طی شدن روند مسائل، وظیفه خود را دنبال می‌کنیم.
وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به محدودیت‌های اعمال شده به علت کنترل شیوع ویروس کرونا، گفت: علی رغم همه گرفتاری‌ها و مشکلات، شهروندان مشهدی همراهی بسیار خوبی داشته‌اند، تصمیم به تعطیلی مشاغل برای مدیران ارشد کشور و استان دشوار بوده ولی سلامت همشهریان اولویت اول است.
حیدری تصریح کرد: در این شرایط کرونایی، در کنار مردم هستیم و بدون هیچ تعللی وظایف و تکالیف خود، اعم از برگزاری جلسات علنی، جلسات کمیسیون‌های تخصصی و بازدیدهای میدانی و حضور در جمع های اجتماعی ضروری را انجام می‌دهیم.
رییس شورای شهر مشهد در ادامه با اشاره به اهتمام شورای شهر و شهرداری‌های مناطق برای توجه به افراد بی‌خانمان، کارتن‌خواب‌ها و معتادان متجاهر پراکنده در فضای شهر، گفت: ماموریت شهرداری، براساس قانون، ساماندهی متکدیان و کارتن‌خواب ها است ولی بازدیدهای میدانی نشان می‌دهد که خیلی از افراد بی‌خانمان در این تفسیر قرار نمی‌گیرند و معتادان متجاهری هستند که به دلیل اعتیاد شدید، برای رفتن به گرمخانه‌ها مقاومت می‌کنند.
وی ادامه داد: شهرداری مشهد در حال آماده‌سازی گرمخانه‌هایی است که مکلف به تجهیز آنها شده بوده، که این گرمخانه‌ها به مرور وارد مدار خدمت خواهند شد.
حیدری افزود: با تمهیدات اندیشیده شده از سوی مدیریت شهری، پیگیری‌های شورای شهر و دغدغه‌مندی معاون دادستان و ورود ستاد مبارزه با مواد مخدر و ناجا و شهرداری مشهد، ظرف روزهای آتی شاهد جمع‌آوری گسترده معتادان متجاهر خواهیم بود تا در این شرایط سوزناک شاهد اتفاق تلخی در شهر نباشیم و جان شهروندی به خطر نیفتد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .