کد خبر: ۱۱۹۸۰۷
تاریخ انتشار: ۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۶
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز (۳ آذر ماه) در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و تداوم این شرایط تا ساعات پایانی امشب نیز دور از انتظار نخواهد بود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، صبح امروز ( ۳ آذر ماه) با توجه به عدم وزش باد مؤثر طی ساعات گذشته همراه با آغاز تردد خودروها و افزایش غلظت ذرات معلق در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

طی روز نیز کاهش تندی باد شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد بنابراین در شامگاه امشب (۳ آذر ماه) با افزایش ترافیک و درنتیجه تجمع ذرات معلق انتظار می‌رود کیفیت هوا در مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس باقی خواهد ماند، هرچند با افزایش تندی باد در ساعات پایانی تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد.

در نخستین ساعات فردا (۴ آذر ماه) همراه با آغاز تردد خودروها پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق افزایش غلظت ذرات معلق باعث کاهش کیفیت هوا شود.

طی روز با عدم وزش باد مؤثر احتمال می‌رود بر غلظت آلاینده‌ها افزوده شود همچنین در اواخر وقت فردا (۴ آذر ماه) با افزایش غلظت ذرات معلق ناشی از ترافیک شبانگاهی کاهش کیفیت هوا در بیشتر مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۸۴ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۷ است‌ و کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس است.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .