کد خبر: ۱۱۹۷۲۰
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
ضیائیان گفت: با توجه به حجم زیاد بارش‌ها در استان تهران، احتمال آب‌گرفتگی و بالا آمدن ارتفاع آب سطح رودخانه‌ها وجود دارد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،کارشناس هواشناسی با بیان اینکه حجم بارش‌ها از شب گذشته تا به امروز بسیار خوب بوده است، گفت: در استان تهران احتمال آب‌گرفتگی معابر وجود دارد ولی مردم نگران وقوع سیل نباشند.
 
او ادامه داد: با توجه به حجم زیاد بارش‌ها، احتمال آب‌گرفتگی در معابر کانال‌ها و آبراه‌ها و احتمال بالا آمدن ارتفاع آب سطح رودخانه‌ها وجود دارد و در صورتی که کانال‌ها و آبرا‌ه‌ها باز باشند، احتمال آب‌گرفتگی هم وجود ندارد.

ضیائیان توضیح داد: حجم بارش‌ها امروز و امشب برای استان تهران زیاد است و از فردا شاهد کاهش  حجم بارش‌ها خواهیم بود .

این کارشناس هواشناسی با اعلام این موضوع که هشدار سطح زرد برای کل کشور صادر شده است، گفت: از صبح یکشنبه سامانه بارشی جدیدی در کشور فعال می‌شود.

به گفته ضیائیان در اواخر وقت سه‌شنبه شاهد کاهش حجم بارش‌ها در کشور خواهیم بود.

این کارشناس هواشناسی  افزود: در استان‌های کرمان، یزد، خراسان جنوبی، خوزستان، شمال فارس، اصفهان و گلستان در روز یکشنبه و در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شرق هرمزگان و جنوب کرمان در روز دوشنبه شاهد بارش باران خواهیم بود.

ضیائیان بیان کرد: در روز سه‌شنبه استان‌های گیلان، مازندران، شرق هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان شاهد افزایش حجم بارش‌ها خواهیم بود و احتمال اختلال در تردد جاده‌ای، جاری شدن روان آب، برخورد صاعقه در استان‌های جنوبی، بارش برف در مناطق کوهستانی، و احتمال کاهش دید در عبور وجود دارد.

او گفت: توصیه می‌شود از تردد غیر ضروری در مناطق کوهستانی پرهیز شود. همچنین احتمال تداوم بارش در ارتفاعات به شکل بارش برف وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی با بیان اینکه احتمال بارش باران و رعد و برق گاهی بارش به شکل برف و همراه با وزش باد وجود دارد، افزود: این بارش ها  چهارمحال و بختیاری، کهگیلوبه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، بوشهر، خراسان شمالی و خراسان رضوی را در بر می‌گیرد.

او افزود: احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب و سیلاب، آب‌گرفتگی معابر، لغزندگی جاده‌ها و در ارتفاعات و شمال شرق بارش برف و در مناطق جنوبی گاهی رعدوبرق و احتمال بارش تگرگ وجود دارد.

این کارشناس هواشناسی در پایان در توصیه‌ای اعلام کرد: افراد از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها، لایروبی رودخانه و مسیل‌ها، بازگشایی کانال‌ها و راه آب‌ها اجتناب کنند و دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری‌ها، فرمانداری‌ها و سازمان‌های آب منطقه‌ای جهت انجام تمهیدات لازم به منظور جلوگیری از خسارات احتمالی آماده باش باشند و همچنین  از صعود به ارتفاعات پرهیز شود‌.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.