کد خبر: ۱۱۹۶۹۴
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۵
براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت هم‌اکنون (۱ آذر ماه) در محدوده قابل قبول است و و با توجه به وضعیت ناپایدار جوی و بارش باران پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوا طی روز در محدوده قابل قبول باقی بماند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات امروز (۱ آذر ماه) کیفیت هوای برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت که عمدتا ناشی از افزایش ترافیک در نخستین روز هفته و عدم وزش باد طی ساعات گذشته است، بااین‌حال با توجه به وضعیت ناپایدار جوی و بارش باران در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار می‌گیرد.

طی روز با تداوم بارش‌ها و ناپایداری جوی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم خواهد بود و به‌تبع آن کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی خواهد ماند. در اواخر وقت نیز با وجود افزایش ترافیک شامگاهی پیش‌بینی می‌شود کیفیت هوای بیشتر مناطق در وضعیت قابل‌ قبول قرار بگیرد.

صبح فردا (۲ آذر ماه) با افزایش تردد خودروها و عدم وزش باد مؤثر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزایش می‌یابد و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

کاهش ناپایداری جوی طی روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم نخواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود با افزایش تردد خودروها در ساعات پایانی فردا (۲ آذر ماه) تا حدودی بر غلظت ذرات معلق افزوده شود و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته « ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون » با میانگین ۶۶ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۵ است‌ و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد.

انتهای پیام
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه کرونا مانعی برای جابجایی مسافران نبوده و برای کنترل این بیماری باید از درب منزل اقدام شود، از پیشنهاد طرح یکپارچه سازی متروی حومه استقبال کرده و گفت: به شرط دیده شدن منابع مالی و تامین امکانات بسیار طرح مفیدی خواهد بود.
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.