کد خبر: ۱۱۹۶۶۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
معاون دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان:
معاون بهداشتی علوم‌پزشکی استان زنجان گفت: ۸۵ درصد فوتی‌های کرونا در استان زنجان، سالمندان هستند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدرضا صائینی در جلسه ستاد استانی مقابله و پیشگیری از کرونا که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با بیان اینکه آمار ابتلایان به کرونا در پیک‌های اول و دوم حاکی از آن است که قرنطینه نامناسب باعث ابتلای خانوادگی افراد به کرونا شده است، افزود: امروز باید نسبت به اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی که هدف اصلی آن مدیریت و کنترل بیماری کرونا است، اقدام کنیم.

وی با یادآوری اینکه شعار طرح شهید قاسم سلیمانی «هر خانه یک پایگاه سلامت» بوده و تلاش می‌کند تا یکی از اعضای خانواده به عنوان سفیر سلامت عمل کند، تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد انجام تست PRC هزینه زیادی را به دانشگاه علوم‌پزشکی استان تحمیل می‌کند، این در حالی است که تست جدید با زمان کمتر و حساسیت بیشتری انجام می‌شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان زنجان با اشاره به اینکه قرنطینه خانگی در پیک اول و دوم کرونا باعث ابتلای ۴۰ درصد سایر اعضای خانواده به این بیماری شده است، ادامه داد: یکی از طرح‌هایی که برای کاهش ابتلای خانوادگی افراد به بیماری کرونا در نظر گرفته شده، طرح محله‌محور است؛ چرا که با اجرای این طرح می‌توان از میزان ابتلای خانوادگی افراد به بیماری کرونا که در پیک سوم این بیماری افزایش یافته است، کاست.

صائینی با بیان اینکه متأسفانه امروز ۸۵ درصد فوتی‌های کرونایی مربوط به سالمندان است، خاطرنشان کرد: یکی از ضرورت‌های امروز این است که آموزش و اطلاع‌رسانی لازم در زمینه کرونا باید بیش از گذشته تقویت شود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مزایای یکپارچه سازی متروی تهران و حومه/ روزانه جابجایی 830 هزار مسافر مترو با وجود کرونا

مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه با اشاره به اینکه کرونا مانعی برای جابجایی مسافران نبوده و برای کنترل این بیماری باید از درب منزل اقدام شود، از پیشنهاد طرح یکپارچه سازی متروی حومه استقبال کرده و گفت: به شرط دیده شدن منابع مالی و تامین امکانات بسیار طرح مفیدی خواهد بود.
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.