کد خبر: ۱۱۹۲۰۴
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۹
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران از تخصیص ۶۰ درصدی بودجه استان تهران در سال جاری خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،مسعود شفیعی در تشریح روند تخصیص بودجه استان تهران برای سال جاری گفت: با وجود مشکلات اقتصادی به ویژه چالش هایی که بیماری کرونا ایجاد کرده است تاکنون ۶۰ درصد بودجه استان تهران تخصیص پیدا کرده است.

وی افزود: تخصیص ۶۰ درصدی بودجه استان در سال آخر دولت تاکنون اقدامی ارزشمند است درحالی که بخش عمده این تخصیص نیز به صورت نقدی بوده است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به بهای ملک و اجاره بها در پایتخت اشاره کرد و افزود: متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی دربهار سال جاری در شهر تهران حدود ۲۵ میلیون و ۵۱۱ هزار تومان بوده که نسبت به فصل قبل، ۲۲.۶درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۵۰.۴درصد افزایش داشته است که بیشترین قیمت فروش هر متر مربع زمین با حدود ۵۵ میلیون تومان در منطقه‌ ۳ تهران و کمترین قیمت مربوط به منطقه ۲۰ با قیمت هرمترمربع حدود ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان بوده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که بیشترین تغییر قیمت زمین نسبت به فصل بهار سال گذشته مربوط به منطقه ۲۱ و کمترین تغییر قیمت مربوط به منطقه‌ ۱۸ تهران می باشد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران تاکید کرد: متوسط مبلغ اجاره‌ ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه‌ پرداختی برای اجاره‌ یک مترمربع زیر بنای مسکونی  معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی دربهار سال جاری شهر تهران به حدود ۵۶ میلیون تومان رسید که ۹.۸درصد بیشتر از فصل قبل و ۳۸.۴درصد بیش از بهار سال گذشته بوده است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید

محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان عصر امروز مورد سوءقصد قرار گرفت و به شهادت رسید.
هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

هشدار به مالکان گودهای رها شده/ تهران شهر دارا و ندارها

معاون شهرسازی و معماری شهردار تهران ضمن هشدار به مالکان گودهای رها شده، گفت: شهر تهران به شهر داراها و ندارها تبدیل شده است و پروژه های کوچک مقیاس برای برهم زدن این روند ناخوشایند است .