کد خبر: ۱۱۹۱۶۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۵
مدیرکل بهزیستی البرز گفت: متقاضیان فرزندپذیری به سه گروه تقسیم می‌شوند که اولویت واگذاری فرزند اول با زوجین نابارور بعد با خانم‌های مجرد بالای ۳۰ سال فاقد فرزند و در مرحله آخر نیز با زوجین دارای فرزند است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،اسدالله حیدری با اشاره به اینکه طبق مصوبه سال ۹۲ سرپرستی کودکانی که تحت حمایت بهزیستی قرار دارند و بی سرپرستی آنها محرز شده به خانواده‌های واجد شرایط انجام می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر حدود ۳۶۵کودک سن صفر تا ۱۸ سال در ۲۴ مرکز شبه خانواده بهزیستی استان نگهداری می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه این کودکان بی سرپرست و بدسرپرست هستند، ادامه داد: از این تعداد تاکنون ۳۵ فرزند به فرزندخواندگی و امین موقت واگذار شده‌اند.

وی توضیح داد: فرزندان تحت سرپرستی تا ۱۶ سالگی می‌توانند به خانواده های متقاضی واگذار شوند اما به دلیل تمایل اکثر خانواده‌ها به جنسیت خاص و فرزندان با گروه سنی نوزاد و یا زیر سن پنج سال معمولا خانواده‌ها چندین سال پشت نوبت فرزندخواندگی می‌مانند.

حیدری اضافه کرد: متقاضیان فرزندپذیری به سه گروه تقسیم می‌شوند که اولویت واگذاری فرزند اول با زوجین نابارور بعد با خانم‌های مجرد بالای ۳۰  سال فاقد فرزند و در مرحله آخر نیز با زوجین دارای فرزند است.

مدیرکل بهزیستی البرز با بیان اینکه عمده متقاضیان از گروه اول یا همان زوجین نابارور هستند، گفت: در قانون  شرایطی برای متقاضیان پیش بینی شده که از مهمترین آنها می‌توان به ایرانی بودن زوجین، فاقد محکومیت کیفری بودن آنها، صلاحیت اخلاقی، تمکن مالی، سلامت جسم و روان و عدم اعتیاد آنها اشاره کرد.

این مسئول افزود: متقاضیان در حال حاضر جهت ثبت نام باید به سامانه ملی فرزندخواندگی مراجعه و پس از مطالعه قوانین و مقررات و بخش سوالات متداول نسبت به ثبت نام اولیه خود اقدام کنند.

وی افزود: افرادی که تمایل به پذیرش فرزند نیازمند درمان و یا فرزند با گروه سنی بالای هفت سال و همچنین امین موقت داشته باشند در اولویت واگذاری فرزند قرار دارند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار