کد خبر: ۱۱۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
نجار:
رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: لازم است اطلاعاتی هم با کمک سامانه های هشدار از طریق تلفن همراه به مردم داده شود تا در زمان حادثه هشیار باشند و از مخاطرات و حوادث احتمالی نجات یابند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در آئین رونمایی از بهره برداری از سامانه‌های سازمان مدیریت بحران شهرداری با بیان اینکه تهران یک کلان شهر ویژه است و با توجه به گسل‌های موجود که گاهی فعالیت‌هایی را هم در آنها مشاهده می‌کنیم، لازم است که تاب‌آوری شهر را افزایش دهیم گفت: خوشبختانه گسل‌های تهران تدقیق شده و در شورای شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته و محدودیت‌هایی را هم درباره ساخت و ساز در این حوزه‌ها در نظر گرفته‌اند. که به زودی ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز شاهد تغییرات جوی در دنیا هستیم و تهران و کشور ما هم از این تغییرات مستثنی نیستند، گفت: سیلاب بسیار سهمگین اوایل انقلاب در تجریش و سیلابی که وارد متروی تهران شد که ممکن بود تلفات جانی به همراه داشته باشد و همچنین برف سنگین که به دلیل تغییرات اقلیم دو سال پیش رخ داد از جمله این اتفاقات است.

نجار ابراز داشت: نوع، زمان و پراکنش نزولات جوی در اثر این تغییرات عوض شده است و با تمام توان باید از تکنولوژی‌ها برای پیش بینی این تغییرات بهره بگیریم.

وی افزود: که امروز در دنیا در جهت کاهش هزینه‌های مالی گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: باید از نگاه بخشی نگری خارج شویم و از داده‌ها در جهت کاهش خسارات استفاده کنیم و با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته این موضوع را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: لازم است در این زمینه اطلاعاتی هم به مردم داده شود و هشدارهای در این باره باید از سوی وزارت مخابرات از طریق تلفن همراه در زمان حادثه به مردم منتقل شود تا حدی از مخاطرات و حوادث احتمالی آگاه باشند و خود را نجات دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

روز اهدای خون پیروان ادیان الهی رسمیت یافتن یک وفاق دیرینه

نمایندگان ادیان الهی در مجلس شورای اسلامی، شامگاه امروز با حضور در اداره کل انتقال خون تهران به نمایندگی از تمامی هموطنان هم کیش خود در سراسر ایران درحرکتی نمادین دوشادوش هم با اهدای خون در نجات جان هموطنان نیازمند به خون مشارکت جستند.
ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

ضرورت ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران گفت: ارتقای کیفیت زندگی شهروندان و توسعه اقتصادی حمل و نقل از ضرورتهای بیان شده در کتاب اقتصاد حمل و نقل شهری است.