کد خبر: ۱۱۹۱۲۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳
نجار:
رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: لازم است اطلاعاتی هم با کمک سامانه های هشدار از طریق تلفن همراه به مردم داده شود تا در زمان حادثه هشیار باشند و از مخاطرات و حوادث احتمالی نجات یابند.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور در آئین رونمایی از بهره برداری از سامانه‌های سازمان مدیریت بحران شهرداری با بیان اینکه تهران یک کلان شهر ویژه است و با توجه به گسل‌های موجود که گاهی فعالیت‌هایی را هم در آنها مشاهده می‌کنیم، لازم است که تاب‌آوری شهر را افزایش دهیم گفت: خوشبختانه گسل‌های تهران تدقیق شده و در شورای شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته و محدودیت‌هایی را هم درباره ساخت و ساز در این حوزه‌ها در نظر گرفته‌اند. که به زودی ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه با بیان اینکه امروز شاهد تغییرات جوی در دنیا هستیم و تهران و کشور ما هم از این تغییرات مستثنی نیستند، گفت: سیلاب بسیار سهمگین اوایل انقلاب در تجریش و سیلابی که وارد متروی تهران شد که ممکن بود تلفات جانی به همراه داشته باشد و همچنین برف سنگین که به دلیل تغییرات اقلیم دو سال پیش رخ داد از جمله این اتفاقات است.

نجار ابراز داشت: نوع، زمان و پراکنش نزولات جوی در اثر این تغییرات عوض شده است و با تمام توان باید از تکنولوژی‌ها برای پیش بینی این تغییرات بهره بگیریم.

وی افزود: که امروز در دنیا در جهت کاهش هزینه‌های مالی گام‌های اساسی برداشته می‌شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران گفت: باید از نگاه بخشی نگری خارج شویم و از داده‌ها در جهت کاهش خسارات استفاده کنیم و با برنامه‌ریزی و هماهنگی‌های صورت گرفته این موضوع را حل و فصل کنیم.

وی ادامه داد: لازم است در این زمینه اطلاعاتی هم به مردم داده شود و هشدارهای در این باره باید از سوی وزارت مخابرات از طریق تلفن همراه در زمان حادثه به مردم منتقل شود تا حدی از مخاطرات و حوادث احتمالی آگاه باشند و خود را نجات دهند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.