کد خبر: ۱۱۹۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
سردار کریمی خبر داد
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از کشف ۱۰ هزار کیلو شیشه افغانی در کشور خبر داد و گفت: عملکرد سگ های مواد یاب نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، سردار مجید کریمی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: تقویت، توسعه، تجهیز و استفاده فراگیر از امکانات اطلاعاتی – انتظامی برای شناسایی، تعقیب و انهدام شبکه‌ها و مقابله با عوامل اصلی داخلی و بین المللی مرتبط با مواد مخدر و روانگردان و پیش سازها جدی ترین راهبرد این پلیس است.

سردار کریمی ادامه داد: تقویت، تجهیز و توسعه یگان‌ها، همچنین مکانیزه کردن سامانه‌های کنترلی و تمرکز اطلاعات به منظور کنترل مرزها و مبادی ورودی کشور و نیز مبارزه انقلابی، هوشمند، قاطع، دانش محور و فراگیر علیه کلیه فعالیت‌ها و اقدام‌های غیرقانونی مرتبط با مواد مخدر، روانگردان‌ها و پیش سازهای آنها مبتنی بر اشراف اطلاعاتی و حرفه‌ای گرایی و همچنین کنترل به روز، شیوع و آسیب‌های ناشی از اعتیاد از دیگر اولویت‌های جدی ما است.

وی در ادامه ضمن تشریح دستاوردهای پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، نتایج طرح مقابله با خرید و فروش مواد مخدر در فضای مجازی، از کشف شکلات‌هایی با جاسازی روانگردان های بسیار مخرب با تی، اچ، سی بالا خبر داد و گفت: در این رابطه ۳ نفر شناسایی و دستگیر شده‌اند که با استفاده از بسترهای مجازی به عرضه این روانگردان‌ها در پوشش شکلات می‌پرداختند.

وی ادامه داد: مبارزه با تمامی گروه‌های قاچاق، کاهش شیوع آسیب‌های اجتماعی ناشی از شیوع مواد مخدر کنترل و نظارت بر ورود پیش سازها در کشور از محورهای اصلی پلیس مبارزه با مواد مخدر است.

وی افزود: از ابتدای سال تا یازدهم آبان ماه سال جاری بالغ بر ۶۵۰ تن انواع مخدر توسط همکاران مان در پلیس مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور کشف شده است.

به گفته رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا، مأموران این پلیس ۱۳۶ فقره عملیات و درگیری با باندها و گروه‌های مسلح قاچاق مواد مخدر از ابتدای سال تاکنون داشته‌اند که در این عملیات‌ها ۱۰۶ نفر از عناصر اصلی قاچاق مواد مخدر شناسایی و دستگیر شدند.

کشف ۴۷ هزار کیلوگرم موادمخدر توسط سگ‌های موادیاب

سردار کریمی با اشاره به عملیات‌هایی که در آنها از سگ‌های موادیاب استفاده می‌شود، گفت: سگ‌های موادیاب پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا از ابتدای سال تا الان در عملیات‌هایی که شرکت داده شده‌اند بیش از ۴۷ هزار کیلوگرم کشفیات انواع مواد مخدر داشته‌اند.

وی با اشاره به لزوم ضربه زدن به بنیادهای مالی قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر گفت: ارزش مالی کشفیات پلیس از قاچاقچیان و فروشندگان مواد مخدر از ابتدای سال تا کنون چیزی حدود ۴ هزار و ۴۸۱ میلیارد تومان بوده است.

کشف ۵۹ هزار کیلوگرم موادمخدر با گزارشات مردمی

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: از ابتدای سال تاکنون ۲۷ هزار و ۸۰۰ فقره گزارش مردمی در حوزه شناسایی و شکایت از فروشندگان و قاچاقیان مواد مخدر داشته‌ایم که این گزارش‌های مردمی منجر به کشف ۵۹ هزار کیلوگرم انواع مواد مخدر شده است.

سردار کریمی گفت: با توجه به اینکه کشور ما در همسایگی افغانستان که یکی از تولیدکنندگان بزرگ مواد مخدر است، قرار دارد کار مبارزه با مواد مخدر سخت‌تر می‌شود اما باید بگویم بیش از ۱۰ هزار کیلوگرم ماده مخدر شیشه که در افغانستان تولید و به ایران وارد شده بود توسط همکاران من در پلیس مبارزه با مواد مخدر در سراسر کشور کشف و ضبط شده است.

کشفیات مواد مخدر نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد افزایش داشته است

به گفته وی، در حوزه کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا نسبت به سال قبل ۲۸ درصد رشد داشته یعنی ۲۸ درصد کشفیات مواد مخدر افزایش پیدا کرده است.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: همچنین در دستگیری عناصر اصلی مرتبط با مواد مخدر ۸ درصد افزایش داشته‌ایم و عملکرد سگ‌های مواد یاب هم نسبت به سال قبل ۱۰ درصد افزایش داشته است.

۱۴۳ سال باند منهدم و ۹ سرباند دستگیر و ۴ قاچاقچی به هلاک رسیدند

سردار کریمی گفت: فقط در مهر ماه امسال همکاران من در پلیس مبارزه با مواد مخدر توانسته‌اند ۱۴۳ باند قاچاق مواد مخدر را شناسایی و منهدم کنند.

وی ادامه داد: همچنین امسال ده فقره عملیات درگیری مسلحانه با قاچاقچیان مواد مخدر داشته‌ایم که در این ۱۰ فقره درگیری ۴ نفر از قاچاقچیان به هلاکت رسیدند.

وی در پایان گفت: ۹ سرباند فعال و سابقه دار که هم در کشور و هم در منطقه مشغول قاچاق مواد مخدر بودند امسال شناسایی و دستگیر شدند.

نتایج طرح مقابله با خرید و فروش مواد مخدر در فضای مجازی

سردار کریمی با اشاره به عزم جدی و راسخ این پلیس برای مبارزه با مواد مخدر در فضای حقیقی و مجازی، به تشریح دستاوردهای این پلیس در مقابله با مواد مخدر در فضای مجازی پرداخت و گفت: از تاریخ ۹ مرداد ماه سال جاری تا ۹ مهرماه سال ۹۹ (طی دو ماه) به تشدید برخورد با سوداگران مرگ در فضای مجازی پرداختیم که طی این مدت ۱۸۱ صفحه اینستاگرامی و تلگرامی شناسایی و مسدود شد و گردانندگان این صفحات توسط پلیس احضار و دستگیر شدند.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: بیشترین پرونده ها در این حوزه مربوط به استان های تهران، البرز، خوزستان و فارس بوده و کمترین پرونده ها مربوط به استان های بوشهر، چهار محال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و کرمان است.

وی یادآورشد: طی دو ماه انجام این طرح، موفق شدیم ۳۶ متهم را دستگیر، ۲۳ نفر از متهمان را احضار و توجیح و تعداد ۵۴ صفحه از دسترس کاربران خارج و محتوای مجرمانه آنان را حذف کنیم.

سردار کریمی با بیان اینکه بیشترین دنبال کننده مربوط به صفحه اینستاگرامی با ۶۳ هزار و ۸۰۰ فالور بوده ادامه داد: درواقع تعداد در این صفحه ادمین اقدام به فروش شکلات هایی حاوی روانگردان های مخرب می کرد که خوشبختانه اعضای این شبکه تولید و توزیع اینترنتی روانگردان با رصد اطلاعاتی شناسایی و دستگیر شدند؛ در مجموع باید بگویم ۲۳ نفر از قاچاقچیان مواد مخدر و روانگردان که با استفاده از بسترهای مجازی اقدامات مجرمانه خود را دنبال می کردند شناسایی و دستگیر شدند.

محورهای جرایم در صفحات فضای مجازی

وی در تشریح برخوردهای این پلیس با جرایم در فضای مجازی عنوان کرد: با هرگونه اقدامی در راستای تهیه یا فروش مواد مخدر سنتی و صنعتی، روانگردان ها، فروش تجهیزات و یا عدوات استعمال مواد مخدر و مواد توهم زا بدون اغماض و به جد برخورد می کنیم و اجازه جولان به قاچاقچیان در بسترهای مجازی را نمی دهیم.

تداوم اجرای طرح جمع آوری معتادان متجاهر

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در بخش دیگری از سخنان خود برخورد با خرده فروشان و معتادان متجاهر را از اولویت های همواره در دستور کار این پلیس عنوان و بیان کرد: از همه دستگاه های اجرایی به ویژه ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری ناجا در همراهی پلیس برای جمع آوری معتادان متجاهر و پاک سازی شهرها، قدردانی می کنم.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و کندشدن فرآیند جمع آوری معتادان متجاهر بیان کرد: همزمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و با وجود مشکلاتی که در مراکز نگهداری این افراد به دلیل رعایت پروتکل های بهداشتی وجود داشت، شاهد توقف و کندی اجرای طرح بودیم؛ اما با هماهنگی ستاد ملی مقابله با کرونا و دستور شخص رئیس جمهور، جمع آوری معتادان متجاهر با رعایت پروتکل های بهداشتی از سر گرفته شده و با وجود برخی مشکلات باید بگویم در تلاشیم تا چهره شهر عاری از وجود معتادان متجاهر باشد.

سردار کریمی با اشاره به عزم پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در پاک سازی چهره شهرها از وجود معتادان متجاهر اضافه کرد: ان شاء الله با همکاری همه دستگاه ها شاهد روزی باشیم که بنده به نمایندگی از همه همکارانم در نیروی انتظامی خدمت مردم عزیز اعلام کنم که شهرها از لوث وجود خرده فروشان و معتادان متجاهر پاک شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شیوع ویروس کرونا و الزام رعایت پروتکل های بهداشتی و پرهیز از برگزاری نشست های حضوری خاطر نشان کرد: با وجود شرایط پیش آمده، تعاملات منطقه‌ای و بین المللی این پلیس با پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا قطع نشده است و باید بگویم در سطح بین المللی، به عنوان پلیس پیشتاز در برگزاری نشست های ویدئو کنفرانسی با همتایان خود هستیم و ان شاء الله طی هفته های آتی این سلسله نشست ها ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا با اشاره به تاکیدات فرمانده ناجا مبنی بر تشدید مقابله با مواد مخدر تصریح کرد: بخش اعظمی از دستاوردهای خود را مدیون گزارش های مردمی هستیم و از همین تریبون استفاده کرده و از مردم عزیز می خواهم که چون گذشته ما را در فرآیند مبارزه با مواد مخدر، شناسایی و دستگیری قاچاقچیان، خرده فروشان و … یاری کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

از توهم دنیای مجازی تا فرهنگ سازی کتاب و کتابخوانی

امام علی علیه السلام:کسی که با کتاب ها تسلی و آرامش یابد، هرگز آرامش خود را از دست نخواهد داد.
مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

مغفول ماندن شغل کشاورزی برای جوانان!/ میانگین سن کشاورزی به ۵۳ سال رسید

عضو انجمن علمی اقتصاد شهری ایران گفت: یکی از فاکتورهای مهم در امنیت غذایی، تولیدات بخش کشاورزی است. اقتصاد غیر نفتی به شدت به آن وابسته است.بخشی که ریسک در آن خصوصاً در ایران بسیار بالا است. همچنین کاهش و یا عدم تولید حتی قسمت هایی از آن می تواند صدمات شدیدی به امنیت غدایی کشور وارد کند.
آخرین اخبار