کد خبر: ۱۱۹۰۲۲
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۳
رئیس سازمان زندان‌ها همزمان با روز ولادت نبی مکرم اسلام(ص) و حضرت امام جعفرصادق (ع) در بند زندانیان تکفیری زندان رجایی شهر حضور یافت و با آنان گفت و گویی ۶ ساعته داشت.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، محمدمهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها همزمان با روز ولادت نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام جعفرصادق (ع) با حضور در زندان رجایی شهر، با زندانیان این مرکز دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید با حضور در بند نگهداری محکومان موسوم به تکفیری و گفت‌وگو با آنان گفت: اسلام دین رحمت است و تأکید رسول بزرگوار اسلام بر رأفت و مهربانی مسلمانان با یکدیگر است.

وی با بیان اینکه اهل سنت و اهل تشیع با یکدیگر برادرند، اظهار داشت: مرام و سلوک داعشی ارتباطی با آموزه‌های دینی ندارد و آنچه امروز موجب شده تا شما در حبس باشید، اقداماتی است که برای برهم زدن نظم جامعه و امنیت مردم داشته‌اید.

حاج محمدی، رأفت اسلامی را یکی از ارکان عدالت در دستگاه قضایی کشور عنوان کرد و گفت: وقتی کسی خطایی می‌کند باید تاوان آن را بدهد، اما می‌توان زندان را به عنوان یک داروی تلخ جهت مداوای بیماری و یا دوربرگردانی برای بازگشت از خطا دانست؛ در این صورت زندان به عنوان نقطه‌ای برای اصلاح روش و بازسازی آینده خواهد بود.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید، صحبت‌های زندانیان را استماع و در خصوص رسیدگی به مشکلات آنان دستورات لازم را صادر کرد.

در این دیدار یکی از مددجویان که سابقه حبس در کشور‌های دیگر را نیز داشت، گفت: در هیچ کدام از آن زندان‌ها ما حتی نمی‌توانستیم احکام دینی را به جا بیاوریم، اما در اینجا مانند خانه خودمان زندگی می‌کنیم.

رئیس سازمان زندان‌ها همچنین از بخش‌های دیگر این زندان نیز بازدید و با زندانیان گفت‌وگو کرد. از نکات قابل توجه در این بازدید صرف ناهار رییس سازمان زندان‌ها و هیات همراه با زندانیان بود. حاج محمدی همچنین نماز مغرب و عشاء را در بند زندانیان موسوم به تکفیری اقامه کرد. این بازدید به مدت ۶ ساعت به طول انجامید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است

دبیرکل انجمن نسل سومی‌ها و جوانان انقلابی مسلمانکفت: برای بقای انقلاب و تداوم راه صدها هزار شهید معتقدیم حضور در انتخابات جدای از میدان رقابت افراد برای نشان دادن شایستگی‌های خود، رقابت و مسابقه برای ماندن در مسیر انقلاب است.
اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربان

اعمال شب و روز عید سعید قربانبه گزارش خبرنگار حوزه قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، عید سعید قربان هم مانند دیگر مناسبت‌های مذهبی اعمال خاصی دارد که برای انجام آن‌ها فضیلت‌های بسیاری تعریف شده است. در این گزارش اعمال شب و روز این عید خجسته گرد آوری شده است.