کد خبر: ۱۱۸۹۶۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۴
نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با عنوا‌‌ن "مترو میشن" در شهر زیرزمینی برگزار می شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو با هدف اعتلای فرهنگ شهروندی و ارتقای بیشتر سطح آگاهی مسافران کلان‌شهر زیرزمینی تهران و نیز استفاده از ظرفیت‌های هنری و فرهنگی با عنوان "مترو میشن " برگزار می‌شود.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران در خصوص علت برگزاری این جشنواره گفت: در طول سال‌هایی که سامانه حمل و نقل عمومی به خصوص متروی تهران در حال ارائه خدمت به شهروندان بوده، معضلات اجتماعی و فرهنگی متعددی شناسایی و مورد بررسی قرار گرفته است. در این خصوص برنامه‌های متنوعی با هدف افزایش آگاهی مسافران در قالب‌های مختلف در سطح ایستگاه‌های خطوط مترو برگزار شده است. 
سید مجتبی تقوی‌نژاد با اشاره به روز جهانی انیمیشن افزود: انیمیشن به‌عنوان یک اثر هنری قالبی مناسب برای انتقال مفاهیم فرهنگی، آموزشی و اجتماعی می‌باشد و امروزه علاوه بر قدرت فراگیر و تنوع پرداخت موضوع در این زمینه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. 
وي تصريح كرد: این جشنواره با استفاده از ظرفیت و خلاقیت هنرمندان این عرصه برگزار می‌شود. تا زمینه بروز و ظهور استعدادهای خلاق در این عرصه هنری باشد هم‌چنین نمایشگرهای موجود در ایستگاه‌های متروی تهران و قطارها فضای مناسبی برای انتشار و پخش این آثار می‌باشد. 
تقوی‌نژاد در تشریح موضوعات جشنواره "مترو میشن" گفت: در این جشنواره موضوعاتی هم چون مترو، اخلاق و آموزش شهروندی، مترو و بانوان، مترو و کودکان، مترو و دستفروشان و مترو و فضای مجازی به رقابت گذاشته می‌شود که پس از بررسی از سوی هیات داوران به آثار برگزیده جوایز ارزنده‌ای اهدا خواهد شد.
معاون امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران با اشاره به بخش ویژه جشنواره افزود: با توجه به شرایط به‌وجود آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا، اين بخش با عنوان مترو و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کرونا در نظر گرفته شده است که علاقمندان می‌توانند آثار خود را در این زمینه ارایه نمایند.
تقوی‌نژاد خاطرنشان كرد: علاقمندان مي توانند  اطلاعات لازم براي شرکت در این مسابقه را  با مراجعه به سایت ww.metromation.metroplus1.ir کسب نمایند. همچنین اطلاع‌رسانی از طریق سایت‌های خبری، کانال‌های شهری و خبری و نیز نمایشگرهای ایستگاه‌های مترو نيز انجام خواهد شد. 
ضمن اینکه نمایشگرهای موجود در ایستگاه‌های متروی تهران و قطارها فضای مناسبی برای انتشار و پخش این آثار می‌باشد. 
معاون تبلیغات و انتشارات مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران نیز در خصوص برگزاری جشنواره مترو میشن توضیحاتي  داد: مجموعه شهرداری تهران با هدف ایجاد بستر مناسب جهت برگزاری جشنواره‌های مختلف فرهنگی و هنری سعی دارد تا از ظرفیت و خلاقیت تمامي هنرمندان استفاده نماید. به همین منظور این جشنواره که با هماهنگی و همکاری معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری متروی تهران و مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران برگزار می‌شود، علاوه بر استفاده از ظرفیت‌های هنری، در ارتقای بیشتر سطح آگاهی شهروندان نقش بسزایی در استفاده صحیح از سامانه مترو و توسعه فرهنگ شهروندی ایفا می‌کند. 
حسین گنجی، به شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: تمامی تمهیدات برای انتقال مفاهیم آموزشی و فرهنگی در راستای مقابله با این بیماری در نظر گرفته شده که بخش ویژه این جشنواره نیز با همین هدف مطرح شده است و امیدواریم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی شهروندان شاهد قطع شدن زنجیره بیماری کرونا باشیم.
 دبیر و عضو هیات داوران این جشنواره نيز از حضور بهرام عظیمی، کیارش زندی، احمد عربانی و بزرگمهر حسین‌پور به عنوان اعضای هیات داوران جشنواره خبر داد.
جمال رحمتی، در ادامه به مقررات شرکت در جشنواره با اشاره و گفت: شرکت در این مسابقه برای همه افراد آزاد است. همچنین علاقمندان می‌توانند با استفاده از تکنیک‌های مختلف آثار خود را به صورت دو بعدی یا سه بعدی تولید نمایند. 
گفتني است زمان دریافت آثار از ۲۰ آبان تا ۲۰ دی ماه ۹۹ به مدت دو ماه و داوری جشنواره ۲۶ دی ماه ۹۹ خواهد بود. گفتنی است مراسم اختتامیه نخستین جشنواره انیمیشن یک دقیقه‌ای مترو ۱۲ بهمن ۹۹ با اهدای جوایز به آثار برگزیده برگزار می‌شود‌.
برچسب ها: جشنواره ، انیمیشن ، مترو
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.