کد خبر: ۱۱۸۹۵۶
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۲
متخصص بیماری عفونی:
یک متخصص بیماری عفونی گفت: با احتمال افزایش میزان آلایندگی هوا در شهرستان‌های استان خوزستان، میزان انتقال ویروس کرونا افزایش می‌یابد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، روح انگیز نشیبی در گفتگو با خبرنگاران به احتمال افزایش آلایندگی در شهرهای بزرگ صنعتی اشاره کرد و گفت: با افزایش آلاینده‌های موجود در هوا، احتمال افزایش انتقال ویروس کرونا بیشتر می‌شود.

وی افزود: تغییر هوا در مکان‌هایی که سربسته و شلوغ هستند اما جریانی برای تغییر هوا وجود ندارند، حتی به رغم استفاده از ماسک اما احتمال انتقال بیماری کرونا به مراتب بیشتر خواهد بود.

این متخصص بیماری عفونی به شست‌وشوی دست‌ها و فاصله‌گذاری اجتماعی در کاهش این عارضه خبر داد و افزود: کسانی که سابقه بیماری عفونی از جمله آلرژی‌های فصلی دارند و دچار حملات تنفسی می‌شوند، با توجه به افزایش میزان آلایندگی هوا از آنها درخواست می‌شود که کمتر از خانه خارج شوند و یا در صورت خروج حتماً علاوه بر زدن ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

نشیبی در پایان تأکید کرد: بنابراین با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توان این عارضه را کاهش داد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.