کد خبر: ۱۱۸۹۲۵
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
به همت منطقه ۵ و همکاری مشترک دستگاه های ذیربط درطی دو ماه گذشته؛
سرپرست شهرداری منطقه 5 مشهد از ساماندهی بیش از 60 معتاد بزرگراه نشین در منطقه خبرداد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، میلاد مرادنیا در رابطه با بحث ساماندهی معتادان بزرگراه نشین در سطح منطقه، اظهار کرد: طی دو ماه گذشته در منطقه پنج و درپی درخواست های مکرر به مرکز ارتباط مردمی 137 و مطالبات حضوری آن ها، جمع آوری و ساماندهی این افراد که ارتباط نزدیکی با بحث امنیت و آرامش خاطر مردم دارد از اولویت های این منطقه قرار گرفت.
وی با اشاره به ضرورت ساماندهی معتادان متجاهر در این منطقه، افزود: در رابطه با معتادان بزرگراه نشین چند مکان شاخص وجود دارد که یکی از آن ها آیلند میانی بزرگراه شهید بابانظر است.
سرپرست شهرداری منطقه پنج مشهد با اشاره به ضرورت و اهمیت هم افزایی و همکاری مشترک بین دستگاه ها، تصریح کرد: همچنین از حمایت های شهردار مشهد، معاون دادستان، معاون فرهنگی، سرکلانتر شرق مشهد، سرکلانتر سه راهور، مدیریت خانه سبز، در تحقق مطالبه شهروندان جهت افزایش نظم و امنیت در این بزرگراه کمال تشکر داریم.
مرادنیا تاکید کرد: در این راستا دبیرخانه ای را تحت عنوان کمیته ساماندهی معتادین متجاهر منطقه پنج تشکیل دادیم تا مسائل مرتبط با این افراد در این کمیته مورد بحث و پیگیری قرار گیرد. همچنین با نیروی انتظامی منطقه نیز جلسات متعددی در این خصوص برگزار کردیم.
وی عنوان کرد: در نهایت با همراهی همه دستگاه های مذکور اتفاق خوبی رقم خورد و باعث شد که در این رابطه دو عملیات مشترک موفق داشته و در این دو عملیات ۶۵ نفر از این افراد را جمع آوری کردیم.
سرپرست شهرداری منطقه پنج مشهد با بیان اینکه بخشی از این افراد در قالب معتاد متجاهر و بی خانمان به خانه سبز منتقل شدند، اضافه کرد: گفتنی است که ما در این دو عملیات از ظرفیت کامل دستگاه های مرتبط استفاده کردیم.
مرادنیا ادامه داد: برنامه ما نیز بر این بوده که تا زمان پاکسازی کامل منطقه، روند جمع آوری این افراد را ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه در حال حاضر به دلیل وجود ویروس کرونا شرایط جمع آوری این افراد از لحاظ قرنطینه شدن آن ها برای ما سخت شده است، گفت: علی رغم امادگی کامل این منطقه، باتوجه به تصمیمات ستاد ملی کرونا استان، در جمع آوری کمی با محدویت مواجهیم.
سرپرست شهرداری منطقه پنج مشهد با بیان اینکه باید برای این افراد پس از جمع آوری برنامه های خاصی را در نظر بگیریم، اظهار کرد: شهرداری در این رابطه اقدامات خود را به خوبی انجام می دهد، اما لازم است که این افراد حمایت شوند و در سطح جامعه دوباره رها نشوند؛ زیرا اگر بار دیگر این افراد در سطح شهر رها شوند دوباره شاهد تجمع معتادان متجاهر بزرگراه نشین خواهیم بود.
مرادنیا تاکید کرد: در رابطه با برنامه ریزی بلندمدت معتادان متجاهر پس از مداوا، سایر دستگاه های مرتبط بایستی ورود پیدا کنند و بابت اشتغال و شرایط اجتماعی آن اقدامات موثری انجام دهد تا این افراد به درستی به دل جامعه بازگردند.
وی افزود: امید داریم که بتوانیم با کمک مسئولان ذی ربط کار را به گونه ای پیش ببریم که پس از جمع آوری این افراد از سطح شهر زمینه حمایت از آن ها را نیز پس از مدوا فراهم آوریم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.