کد خبر: ۱۱۸۹۲۱
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۱
یادداشت؛
بی‌توجهی برخی از مردم کوچه و بازار به شیوع بالای بیماری کووید ۱۹ در استان ایلام دامن زده است و دود این رفتارها تنها به چشم خودمان می‌رود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، با شیوع روز افزون ویروس منحوس کرونا و تلاش برای کسب درآمد، توسط اقشار ضعیف جامعه، در این روزهای سخت اقتصادی که اکثراً در شغل‌های پر خطر مشغول هستند، متأسفانه بر وخامت اوضاع افزوده شده است، آری، حال شهرمان اصلاً خوب نیست.

با ورود به فصل سرد سال، در عبور از شلوغی کوچه و بازار اطرافمان، متوجه انبوه جمعیتی می‌شویم، که وخامت اوضاع را به فراموشی سپرده، بدون کوچک‌ترین توجهی به اعلام‌های سراسری برای عدم حضور غیر ضروری در جامعه، مشغول انجام فعالیت‌های روزمره خود هستند.

غافل از آنکه، با چشم بستن بر این واقعیت تلخ، نه تنها چیزی عوض نشده، بلکه در عدم استفاده از ماسک و دستکش و حضور یافتن لابلای انبوه ازدحام، حامل این ویروس شوم و مرگ خاموش، برای خود و عزیزانشان هستند.

با وجود دغدغه مسئولان اجرایی ستاد مبارزه با کرونا در استان، فقدان برخی نظارت‌ها و عدم محدودیت‌های فاصله گذاری اجتماعی، برای جلوگیری از همه گیری ویروس عفونی کرونا به چشم می‌خورد، که قابل تأمل است و باید قبل از وقوع فاجعه انسانی غیر قابل جبران مدیریت و کنترل شود.

فاجعه‌ای که می‌تواند در پی شیوع بالای این بیماری با کمبود اقلام دارویی، بهداشتی، اکسیژن و تخت‌های بیمارستان برای همشهریان به وجود بیاید.

ویروس پیچیده و مرموز کرونا که هر روز ابعاد تازه ای از خود را به نمایش می‌گذارد، در ابتدای شیوع آن، خیلی‌ها معتقد بودند که کاری به کودکان ندارد، اما با شیوع بیشتر آن مشاهده شد که کودکان را هم درگیر کرده است.

متأسفانه در خیابان‌های شهر ایلام مشاهده می‌شود که والدین با همراه داشتن فرزندان کم سن و سال خود در این شرایط وخیم کرونایی، به راحتی در حال رفت و آمد هستند، و جالب اینجا است که خود ماسک زده‌اند، اما کودکان بدون ماسک هستند.

همشهریان عزیز ایلامی، با دور زدن پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از باشگاه‌های ورزشی، سالن‌های آرایشگاه، برگزاری جشن‌های خانگی و اقدام به مسافرت‌های غیرضروری تنها به سلامت خود و خانواده و همشهریانمان خیانت می‌کنیم! و در آینده‌ای نزدیک دودش به چشم خودمان می‌رود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.