کد خبر: ۱۱۸۸۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۰
با نزدیک شدن فصل زمستان موج جدیدی از موارد ابتلا به بیماری کووید-۱۹ کشورهای اروپایی و ایالات متحده را در بر گرفته است.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»،ایالات متحده، روسیه، فرانسه و بسیاری دیگر از کشورها رکوردهای شیوع کروناویروس را ثبت کرده‌اند چرا که موجی از موارد ابتلا مناطقی از نیمکره شمالی را در بر گرفته و برخی از کشورها را مجبور به اعمال محدودیت‌های جدید و شدیدتر کرده است.

انتشار اخباری مبنی بر اینکه واکسن در دست بررسی کروناویروس در دانشگاه آکسفورد و شرکت داروسازی آسترازنکا در افراد مسن و جوانان با واکنش سیستم ایمنی همراه بوده امیدبخش است چرا که با نزدیک شدن فصل زمستان در کشورهای نیمکره شمالی، افراد به طور معمول ناچار می‌شوند در طول روز زمان بیشتری را در محیط های بسته و سرپوشیده سپری کنند.

هرچند وزیر بهداشت انگلیس هشدار داده است که این واکسن تا سال آینده به طور گسترده در دسترس نخواهد بود.

همچنین هر واکسن تولیدی با موانعی علمی و مقبولیت در میان مردم مواجه است. تحقیقات نشان می دهد تنها حدود نیمی از مردم آمریکا حاضر به واکسیناسیون در برابر کووید-۱۹ هستند چرا که در مورد ایمنی و تاثیرگذاری آن هنوز مطمئن نیستند.

در ایالات متحده، تعداد موارد بستری در بیمارستان به بالاترین سطح طی دو ماه رسیده و در برخی از ایالت‌ها فشار مضاعفی بر نظام سلامت وارد شده است.

در اروپا نیز وضعیت شیوع کروناویروس خوشایند نیست و تعدادی از کشورها افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ را گزارش کرده‌اند. تعداد مبتلایان در فرانسه با شدت بیشتری رو به افزایش است و برای اولین بار روز یکشنبه بیش از ۵۰ هزار مبتلا شناسایی شد. همچنین موارد فوت ناشی از این بیماری در این قاره از ۲۵۰ هزار نفر فراتر رفته است.

دولت‌ها برای جلوگیری از اعمال قرنطینه به منظور مهار شیوع بیماری مشابه با آنچه در اوایل سال اجرایی شد و به تعطیلی اقتصاد منجر شد، مستاصل شده‌اند. با این حال افزایش موارد جدید ابتلا، بسیاری از مقامات کشورهای اروپایی را به تشدید محدودیت‌ها وادار ساخته است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای  دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

تولید دانش بنیان چراغ راه شرکت‌های صنعتی/ ضرورت رفع محدودیت برای دانش بنیان‌ها/ خودروسازان از چرخه دولتی خارج شوند

رئیس انجمن علمی اقتصاد شهری ایران ضمن اشاره به تولید دانش بنیان به عنوان سه کلمه راهبردی، رفع محدودیت شرکت‌های دانش بنیان را ضروری دانست و خواستار خروج خودروسازان از چرخه دولتی شد.
ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

ضرورت حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور/ سه جزء اصلی شعار سال چیست؟

نماینده مجلس ضمن اشاره به سه جزء اصلی شعار سال حضور شرکت‌های دانش بنیان در طرح‌های کلان کشور را ضروری خواند.