کد خبر: ۱۱۸۷۰۰
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۲
مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز خبر داد
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از جان باختن ۲۰ مبتلای دیگر به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، دکتر روح‌الله حسینی در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان فارس افزود: متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ هم استانی دیگر به دلیل ابتلاء به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند که با این موارد جدید، تاکنون آمار جان‌باختگان ناشی از کرونا ویروس در فارس به یک هزار و ۲۵۶ نفر رسیده است.

او اظهار کرد: از ابتدای شیوع کرونا ویروس تاکنون در استان فارس، ۳۴۱ هزار و ۵۶۷ نمونه آزمایشگاهی از افراد بیمار و دارای علامت تهیه و به آزمایشگاه‌های تشخیصی در سطح استان ارسال شده که از این تعداد، ۷۴ هزار و ۹۷۰ مورد مثبت قطعی شناسایی شده است.

مدیر روابط عمومی علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه هم اکنون یک هزار و ۲۰۶ بیمار مشکوک و دارای علامت کرونا ویروس در بیمارستان‌های استان بستری هستند، افزود: از این تعداد، ۱۶۶ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، تحت مراقبت‌های ویژه درمانی قرار دارند.

این مقام مسؤول در دانشگاه همچنین آمار بهبودیافتگان بیمارستانی و ایزوله خانگی استان را نیز ۶۳ هزار و ۲۲۵ نفر اعلام کرد. دکتر حسینی گفت: بی توجهی، سهل انگاری و جدی نگرفتن کرونا ویروس، موجب افزایش ابتلاء و فوت ناشی از این بیماری کشنده می‌شود.

دکتر حسینی تأکید کرد: کرونا سن و سال نمی‌شناسند و همه گروه‌های سنی را درگیر می‌کند، بنابراین بیاییم با استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و پرهیز از ترددهای غیرضرور، در قطع زنجیره انتقال این بیماری سهیم باشیم.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.