کد خبر: ۱۱۸۶۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳
در چهارمحال و بختیاری؛
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری گفت: یک هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی چهارمحال و بختیاری به سیستم آبیاری نوین مجهز شد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، عطالله ابراهیمی در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اهداف اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری در استان اظهار داشت: هدف از اجرای طرح سامانه‌های نوین آبیاری، افزایش بهره‌وری و پایداری منابع آب و خاک در جهت تولید پایدار محصولات کشاورزی است.

ابراهیمی به تجهیز یک هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی به سامانه‌های نوین آبیاری در شش ماه نخست سال جاری اشاره کرد و افزود: تا پایان سال جاری سه هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان به سیستم‌های نوین آبیاری تجهیز می‌شود که تاکنون حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است

وی ادامه داد: با اجرای طرح‌های سامانه‌های نوین ابیاری در استان، افزایش راندمان آبیاری تا ۴۴ درصد در مزرعه، افزایش ۳۰ درصدی ظرفیت تولید محصولات کشاورزی، کاهش ۳۰ درصدی مصرف نهاده‌های کشاورزی و کاهش اثرات زیست محیطی رقم خواهد خورد.

ابراهیمی به نقش ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کشاورزی نوین تاکید کرد و گفت: استفاده و ترویج هرچه بیشتر از سیستم‌های آبیاری نوین کشاورزی تغییر نگرش کشاورزی سنتی و الگوی کشت جهت استفاده بهینه از منابع آبی به منظور توسعه وضعیت اقتصادی و معیشتی کشاورزان از مهمترین اهداف بخش آب و خاک و ترویج کشاورزی است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان به کاهش منابع آبی و احیای دشت‌های بحرانی استان اشاره کرد و گفت: توسعه سامانه‌های نوین آبیاری در دشت‌های بحرانی و مناطق که با کمبود منابع آبی مواجهه هستند یک ضرورت است و در اولویت طرح‌های توسعه سامانه‌های آبیاری نوین قرار گیرد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.