کد خبر: ۱۱۸۶۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۴
رئیس شورای اسلامی شهر کرج:
رئیس شورای اسلامی شهر کرج گفت: مشکل پلاک‌های قولنامه‌ای کرج باید با تعامل با نهادهای بالادستی رفع شود.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، اکبر سلیم‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: دیوان عدالت اداری در رأی صادره خود، تصویب لایحه از سوی شورای اسلامی شهر کرج برای صدور پروانه ساخت برای پلاک‌های قولنامه‌ای را از صلاحیت این نهاد خارج دانسته است.

وی بیان کرد: طی مکاتبه‌ای با دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز خواستار مساعدت برای صدور پروانه ساخت تعدادی از پلاک‌های قولنامه‌ای که قبل از صدور رأی دیوان عدالت اداری نسبت به واریز وجه و طی مراحل اداری و مالی برای دریافت جواز ساخت اقدام کرده‌اند، شدم، چراکه جلوگیری از تضییع حقوق شهروندان در شرایط دشوار اقتصادی از دغدغه‌های ما است.

رئیس شورای اسلامی شهر کرج تصریح کرد: با وجود حکم دیوان عدالت چنانچه شهرداری بتواند با استناد به سایر قوانین و بخشنامه‌ها نسبت به صدور جواز ساخت برای املاک قولنامه‌ای اقدام کند این امر محل اشکال نیست، در حال حاضر در بسیاری از شهرهای کشور نیز شاهد چنین رویه‌ای هستیم.

به رأی دیوان عدالت تمکین می‌کنیم

وی با بیان اینکه دیوان عدالت اداری نهادی قضائی و بالادستی است و شورای شهر کرج نیز به رأی صادره تمکین می‌کند، خاطرنشان کرد: امیدواریم در بستر قانون‌مداری و از طریق رایزنی و گفت‌وگو بتوانیم گامی برای حل مشکلات شهروندان برداریم، در هر حال تولیدکنندگان ساختمان نیز در شرایط کنونی اقتصادی متحمل خسارت شده‌اند و با طولانی شدن پروسه رسیدگی به مشکلاتشان دچار تضییع حقوق مضاعف می‌شوند.

سلیم‌نژاد تصریح کرد: دیوان عدالت اداری مشخصاً رسیدگی به صدور پروانه ساخت برای پلاک‌های قولنامه‌ای را در صلاحیت و دایره وظایف ذاتی شهرداری برشمرده و شورای شهر نمی‌تواند با تصویب طرح و لایحه حذف و اضافه‌ای در آن داشته باشد اما از طریق رایزنی و گفت‌وگو و برگزاری جلسات به تکلیف مطالبه‌گری و نظارتی خود عمل می‌کنیم و امیدواریم به یاری خداوند و تعامل با نهادهای بالادستی بتوانیم برای احقاق حقوق شهروندان گامی برداریم.

وی در پایان متذکر شد: امیدواریم در جلسات آتی که ادامه رسیدگی به این لایحه در دستور کار قرار خواهد گرفت، با نظر مساعد نمایندگان مردم و همین‌طور نگاه حمایتی نهادهای بالادستی و از طریق گفت‌وگو و رایزنی با نهاد قضائی و استانداری و فرمانداری بتوانیم مشکل کنونی را رفع کنیم و عزیزانی که با تشکیل پرونده و واریز وجه قبل از صدور رأی دیوان عدالت اداری متقاضی دریافت جواز ساخت شده‌اند، به حقوقشان دست یابند و پس از آن نیز شهرداری بر اساس قانون به تکلیف خود عمل می‌کند.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.