کد خبر: ۱۱۸۶۸۱
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل خبر داد
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از بستری ۶۱ بیمار جدید مبتلا به کرونا و ۵ فوت نفر در ۲۴ ساعت گذشته در این استان خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری - تحلیلی «شهر فردا»، شهرام حبیب زاده در گفتگو با خبرنگاران، عنوان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۶۱ بیمار در مراکز درمانی استان بستری و خوشبختانه ۴۴ نفر با بهبودی نسبی از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با ابراز تأسف از ۵ فوت نفر بر اثر ابتلاء به بیماری کرونا در استان اردبیل، اظهار کرد: در حال حاضر تعداد ۳۱۲ نفر در مراکز درمانی استان بستری هستند که از این تعداد ۶۵ بیمار بدحال در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند.

وی آمار کل بهبود یافتگان کرونا در استان اردبیل را ۷ هزار و ۶۱۹ نفر عنوان کرد و گفت: بهبود یافتگان می‌توانند پس از طی یک ماه بهبودی با مراجعه به مراکز درمانی با اهدای پلاسمای خود در بهبودی بیماران مبتلا به کرونا کمک مؤثری ارائه دهند.

استمرار وضعیت قرمز کرونا زنگ خطر آغاز موج سوم

حبیب زاده به وضعیت شهرهای استان از نظر انتشار ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: شهرهای اردبیل و مشگین شهر همچنان در وضعیت قرمز هستند و این خود زنگ خطری بر آغاز موج سوم و بحرانی کرونا است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، با بیان اینکه هیچ شهری از شهرستان‌های استان از گزند ویروس کرونا در امان نیست، گفت: شهرستان پارس آباد در وضعیت نارنجی، خلخال، گرمی، بیله سوار، اصلاندوز، کوثر، نمین و سرعین در وضعیت زرد از نظر انتشار ویروس کرونا قرار دارند و متأسفانه شهر سفید در استان نداریم.

وی با ابراز نگرانی از افزایش روز به روز آمار بستری‌ها در استان، بر جدیت بیش از پیش مردم بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد و گفت: همچنان توصیه ما به مردم استفاده از ماسک و مواد ضد عفونی کننده است به طوری که مردم باید سعی کنند به هیچ عنوان بدون ماسک بیرون از خانه نیایند چرا که خطر ابتلاء به بیماری کرونا بسیار جدی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
برگزیده ها
واقعه  ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

واقعه ۱۷ شهریور از زبان رهبر انقلاب

قیام مردمی ۱۷ شهریور هرچند در زمان خودش سرنوشت تلخی داشت، اما بروز آن عبرت‌هایی را به ملت ایران داد که رهبر انقلاب بر آن‌ها تأکید دارد و هشدار می‌دهد که جوانان خاطره آن را فراموش نکنند.
52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

52میلیون واحد خون از سال 53 تا کنون اهدا شده است

در حال حاضر به آمار تجمعی 52 میلیون اهدای خون رسیده ایم یعنی از بدو تاسیس سازمان در سال 1353 تا کنون 52 میلیون واحد خون توسط مردم عزیزمان اهدا شده است.